Fluminense - Atletico Bragantino 2-1 (2-0). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

26 września na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Atletico Bragantino. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fluminense 2-1.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-26 21:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Helinho 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Atletico Bragantino wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w 12. minucie spotkania, gdy Fred strzelił pierwszego gola.

Między 20. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fluminense, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Luiz Henrique. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Caio Paulista.

Drugą połowę zespół Fluminense rozpoczął w zmienionym składzie, za Yaga Felipego wszedł Martinelli. Także w drużynie Atletico Bragantino w czasie przerwy zaszły zmiany, za Vitinha wszedł Weverson.

Niedługo później Helinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Bragantino, strzelając gola w 62. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Gabriel Novaes.

W 63. minucie Caio Paulista został zmieniony przez Jhona Ariasa. Po chwili trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Raúl Bobadilla, a murawę opuścił Fred. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Martinelli z Fluminense. Była to 74. minuta pojedynku.

Kibice Atletico Bragantino nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alerrandra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Helinho. W 85. minucie Cristiano został zmieniony przez Praxedesa, co miało wzmocnić drużynę Atletico Bragantino. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nonata na Davida Braza. Zespołowi Atletico Bragantino zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Fluminense.

Luan Candido de Almeida73′
32′ 90′ Gustavo Nonato Santana
Emiliano Martínez Toranza
46′ Yago Felipe da Costa Rocha
Helio Junio Nunes de Castro  62′ 78′
André Trindade da Costa Neto
Pedro Gabriel Pereira Lopes
 42′ 73′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Cristiano Claudinei Nogueira85′
 12′ 73′ Fred
Vitor Hugo Santana Carvalho46′
63′ Caio Fernando de Oliveira
Gabriel Novaes Fernandes34′ 73′
Muriel Gustavo Becker
Maycon Cleiton de Paula Azevedo
90′ David Braz de Oliveira Filho
Leonardo Rech Ortiz
63′ Jhon Adolfo Arias Andrade
Fabrício Bruno Soares de Faria
Lucca Borges De Brito
Bruno Conceição Praxedes85′
Juan Ramón Cazares Sevillano
Tomás Esteban Cuello
46′ 74′ Matheus Martinelli Lima
Eric dos Santos Rodrigues
73′ Gabriel Teixeira Aragão
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza78′
John Kennedy Batista de Souza
Artur Victor Guimarães
73′ Raúl Marcelo Bobadilla
Jan Carlos Hurtado Anchico73′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.