Fluminense - Atletico Bragantino 0-0. Liga brazylijska - 23. kolejka Serie A

W spotkaniu 23. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Fluminense zremisowała z Atletico Bragantino 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

23. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-01 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
Fluminense Rio de Janeiro
Red Bull Bragantino
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Atletico Bragantino.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico Bragantino: Helinhowi i Luanowi Candidzie.

Trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Felippe Cardoso, a murawę opuścił Nenê. Na drugą połowę zespół Fluminense wyszedł w zmienionym składzie, za Wellingtona Silvę wszedł Luiz Henrique.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fluminense: Matheusowi Ferrazowi w 51. i Matheusowi w 52. minucie. W 62. minucie Lucca został zastąpiony przez Caia Paulistę. W 65. minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Ganso wszedł za Marcosa Paula.

A kibice Atletico Bragantino nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Tubarão. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Helinho. W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę otrzymał Tomás Cuello z drużyny gości.

Leonardo Rech Ortiz
51′ Matheus Ferraz Pereira
Ligger Moreira Malaquias
Igor de Carvalho Julião
Luan Candido de Almeida45′ 86′
André Trindade da Costa Neto
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
46′ Wellington Alves da Silva
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel90′
65′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Raul Lo Gonçalves
52′ 83′ Matheus Martinelli Lima
Artur Victor Guimarães86′
46′ Anderson Luis de Carvalho
Ytalo José Oliveira dos Santos68′
62′ Lucca Borges De Brito
Tomás Esteban Cuello86′ 90′
65′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Eric dos Santos Rodrigues
83′ Mateus Nascimento
Bruno Nunes de Barros68′
46′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
62′ Caio Fernando de Oliveira
Vitor Hugo Santana Carvalho90′
Fernando José Pacheco Rivas
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
46′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Jan Carlos Hurtado Anchico68′
Miguel Silveira dos Santos

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.