Flamengo Río de Janeiro - Vasco da Gama 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

5 lutego na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 34. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Vasco da Gama. Starcie zakończyło się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-0.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-05 01:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Raphael Claus
Flamengo Río de Janeiro
CR Vasco da Gama
2
0
Gabriel Barbosa 45'
Bruno Henrique 77'

Zespół Flamengo Río de Janeiro bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Flamengo Río de Janeiro wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Od 24. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Vasco da Gama i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 45. minucie spotkania, gdy Gabriel Barbosa strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

Na drugą połowę jedenastka Vasco da Gama wyszła w zmienionym składzie, za Martína Beníteza wszedł Juninho. Trener Vasco da Gama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Carlinhos, a murawę opuścił Léo Matos.

Na drugą połowę zespół Vasco da Gama wyszedł w zmienionym składzie, za Gabriela Peca wszedł Ygor Catatau. W 66. minucie Diego zastąpił Gomesa. W tej samej minucie w jedenastce Vasco da Gama doszło do zmiany. Talles Magno wszedł za Leonarda Gila.

A trener Flamengo Río de Janeiro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Giorgian De Arrascaeta. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 74. minucie Gabriel Barbosa został zmieniony przez Pedro, co miało wzmocnić drużynę Flamengo Río de Janeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Gomesa na Andreya. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Marcelowi Alvesowi z Vasco da Gama. Była to 76. minuta spotkania.

Jedenastka Vasco da Gama ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem starcia wynik na 2-0 podwyższył Bruno Henrique. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Éverton Ribeiro.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Martín Nicolás Benítez46′
87′ Gerson Santos da Silva
Glaybson Yago Souza Lisboa
74′ Giorgian De Arrascaeta
Gabriel Fortes Chaves46′
24′ 66′ Ribas da Cunha Diego
Leonardo Roque Gil45′ 66′
 45′ (k.) 74′ Gabriel Barbosa Almeida
Bruno Gomes da Silva Clevelário75′
 77′ 88′ Bruno Henrique Pinto
Alexandre de Almeida Silva Júnior46′
66′ João Victor Gomes da Silva
Caio Lopes da Costa Schoell
87′ João Pedro Vilardi Pinto
Andrey Ramos do Nascimento75′
74′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Carlos Vinícius Santos de Jesus46′
74′ Victor Vinicius Coelho Santos
Talles Magno Bacelar Martins66′
88′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Ygor de Oliveira Ferreira46′
Rodrigo Muniz Carvalho
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Flamengo Río de Janeiro, a piłkarzom Vasco da Gama przyznał trzy.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.