Flamengo Río de Janeiro - Porto Alegre 2-1 (1-1). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

21 lutego na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 37. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Porto Alegre. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-1.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-21 20:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Raphael Claus
Edenílson 12'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Porto Alegre zajmował pierwsze, natomiast drużyna Flamengo Río de Janeiro - drugie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół Porto Alegre wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Porto Alegre nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Edenílson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie bramkę wyrównującą zdobył Giorgian De Arrascaeta. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Bruno Henrique.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rodinei osłabiając tym samym zespół Porto Alegre. W 51. minucie żółtą kartką został ukarany Diego, piłkarz Flamengo Río de Janeiro.

Chwilę później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Pedro, a murawę opuścił Mauricio Isla. W tej samej minucie Bruno Praxedes zastąpił Heitora. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Flamengo Río de Janeiro: Natan, Gomes, a na ich miejsce weszli Rodrigo Caio, Diego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 63. minucie spotkania, gdy Gabriel Barbosa strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Giorgian De Arrascaeta.

W 66. minucie w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. João Lucas wszedł za Gabriela Barbosę. A kibice Porto Alegre nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thiaga Galharda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż 17 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Caio. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: João de Souza, João Peglow, Mauricio, a na ich miejsce weszli Rodrigo Dourado, Yuri Alberto, Patrick. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Marcelo Lomba do Nascimento
53′ Mauricio Isla
Rodinei Marcelo de Almeida49′
58′ Rodrigo Caio Coquette Russo
Caio Vidal Rocha68′
 29′ Giorgian De Arrascaeta
Patrick Bezerra do Nascimento82′
51′ 58′ Ribas da Cunha Diego
Bruno Conceição Praxedes53′
 63′ 66′ Gabriel Barbosa Almeida
Rodrigo Dourado Cunha82′
Bruno Henrique Pinto
Yuri Alberto Monteiro da Silva82′
César Bernardo Dutra
Danilo Fernandes Batista
58′ 90′ Natan Bernardo de Souza
Pedro Henrique Alves Santana
66′ João Lucas de Almeida Carvalho
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha68′
58′ 73′ João Victor Gomes da Silva
Mauricio Magalhães Prado82′
Willian Souza Arão da Silva
Rodrigo Oliveira Lindoso
João Pedro Vilardi Pinto
Gustavo Nonato Santana
53′ 90′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Leandro Miguel Fernández
Victor Vinicius Coelho Santos
Abel Mathías Hernández Platero
Rodrigo Muniz Carvalho
João Gabriel Martins Peglow82′

Piłkarze gości dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Flamengo Río de Janeiro w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.