Flamengo Río de Janeiro - Fortaleza EC 2-1 (2-0). Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A

24 czerwca na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie 6. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Fortaleza. Mecz zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-1.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-24 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Anderson Daronco
Flamengo Río de Janeiro
Fortaleza EC
2
1
Bruno Henrique 21',43'
David 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Flamengo Río de Janeiro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Henrique.

W 43. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bruno Henrique z Flamengo Río de Janeiro. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pedro.

Na drugą połowę drużyna Fortaleza wyszła w zmienionym składzie, za Matheusa Vargasa, Felipe weszli Romarinho, Ronald.

Zawodnicy Fortaleza szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 46. minucie wynik ustalił David. Asystę zaliczył Éderson.

W 66. minucie Vitinho został zastąpiony przez João Gomesa. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Pedro, Filipe Luís, na ich miejsce weszli: Rodrigo Muniz, Renê. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wellingtona Paulisty, Davida zajęli: Robson, Igor Torres. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką João Gomesa z Flamengo Río de Janeiro, a w 81. minucie Davida z drużyny przeciwnej.

Trener Fortaleza postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania zmienił pomocnika Lucasa Crispima i na pole gry wprowadził napastnika Osvalda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Minutę później w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Hugo Moura wszedł za Diego. Zespołowi Fortaleza zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Flamengo Río de Janeiro.

Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
82′ Filipe Luis
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
66′ Victor Vinicius Coelho Santos
Glaybson Yago Souza Lisboa
Gerson Santos da Silva
Lucas de Figueiredo Crispim90′
Michael Richard Delgado de Oliveira
Luis Antonio Ferreira Rodrigues46′
90′ Ribas da Cunha Diego
Matheus de Vargas46′
66′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Wellington Pereira Nascimento72′
 21′, 43′ Bruno Henrique Pinto
Daniel Guedes da Silva
82′ Renê Rodrigues Martins
Pablo Gabriel Sousa Alves
66′ 73′ João Victor Gomes da Silva
Robson dos Santos Fernandes72′
Thiago Maia Alencar
Osvaldo Lourenço Filho90′
90′ Hugo Moura Arruda da Silva
José Romário Silva de Souza46′
66′ Rodrigo Muniz Carvalho
Igor Torres da Silva83′

Zespół Flamengo Río de Janeiro był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Fortaleza w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.