Flamengo Río de Janeiro - EC Juventude 3-1 (3-0). Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

14 października na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie 26. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Juventude'. Mecz zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 3-1. Pojedynek obejrzało 7 282 widzów.

26. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-14 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 7282 | Arbiter: André Luiz de Freitas Castro
William Matheus 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Juventude' wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Flamengo Río de Janeiro otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Kenedy. Przy strzeleniu gola asystował Pedro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 26. minucie spotkania, gdy Pedro strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Michael.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanowi Quinterowi z jedenastki gości. Była to 34. minuta starcia.

Niedługo później Andreas Pereira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, strzelając kolejnego gola w 35. minucie spotkania. W 37. minucie Ricardo Bueno został zastąpiony przez Marcosa Viniciosa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Juventude' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Chico, a murawę opuścił Wagner. Drugą połowę zespół Juventude' rozpoczął w zmienionym składzie, za Guilherme Castilha wszedł Capixaba.

Zawodnicy Juventude' odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się William Matheus. W zdobyciu bramki pomógł Chico.

W 61. minucie sędzia przyznał kartkę Williamowi Matheusowi z Juventude'. Na murawie, jak to często zdarzało się Flamengo Río de Janeiro w tym sezonie, pojawił się Rodinei, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Kenedego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Pedro, Thiago Maia, Filipe Luís, Andreas Pereira, na ich miejsce weszli: Vitor Gabriel, Lazaro, Renê, Bruno Viana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williama Matheusa, Rafaela Forstera zajęli: Guilherme Santos, Didi.

Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Vitor Mendes Alves85′
71′ 89′ Filipe Luis
Guilherme Castilho Carvalho46′
Willian Souza Arão da Silva
Paulo Henrique de Oliveira Alves
 12′ 62′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
William Matheus da Silva  57′ 61′ 68′
Michael Richard Delgado de Oliveira
Ricardo Ribeiro de Lima
74′ Thiago Maia Alencar
Wagner Ferreira dos Santos46′
 35′ 90′ Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira
Paulo Henrique Pereira da Silva
 26′ 63′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Ricardo Bueno da Silva37′
Gabriel Batista de Souza
William Arthur Assmann
Hugo de Souza Nogueira
Vinicius José Ignácio83′
62′ Rodinei Marcelo de Almeida
Guilherme Oliveira Santos68′
Ramon Ramos Lima
Míchel Macedo Rocha Machado
89′ 90′ Renê Rodrigues Martins
Wescley Gomes dos Santos
Cleiton Santana dos Santos
Francisco Hyun Sol Kim46′
Gustavo Henrique Vernes
Bruno Roberto Pereira da Silva
90′ Bruno Viana Willemen da Silva
Matheus Cotulio Bossa
63′ Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira
João Victor da Vitória Fernandes46′
André Luiz Inácio da Silva
Roberson de Arruda Alves
74′ Lázaro Vinicius Marques
Marcos Vinicios Lopes Moura37′

Fernando José Pacheco Rivas

Drużyna Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Juventude' przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.