Flamengo Río de Janeiro - Ceará SC 2-1 (1-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

W pojedynku 36. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała z Cearą S.C. 2-1 (1-0). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 46 481 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-12-01 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 46481 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Rick 71'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się druga i ósma jedenastka Serie A.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku arbiter pokazał kartkę Gabrielowi Barbosie z jedenastki gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie bramkę zdobył Gabriel Barbosa. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Diego.

W 27. minucie Diego Alves zastąpił Hugona Souzę. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Limę z Ceary S.C., a w 44. minucie Évertona Ribeira z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

Na murawie, jak to często zdarzało się Flamengo Río de Janeiro w tym sezonie, pojawił się Bruno Viana, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Léo Pereirę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Giorgian De Arrascaeta, Michael, a na ich miejsce weszli Diego, Éverton Ribeiro.

Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Kelvyna i na pole gry wprowadził napastnika Ricka, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie w drużynie Ceary S.C. doszło do zmiany. Jorginho wszedł za Limę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Flamengo Río de Janeiro: Gustavowi Henriquemu w 68. i Thiagowi Mai w 70. minucie.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Rick. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Ramon, zawodnik gospodarzy.

Niedługo później Matheuzinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Bruno Henrique.

W 81. minucie kartkę dostał Bruno Henrique, piłkarz Flamengo Río de Janeiro. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

João Ricardo Riedi
 79′ Matheus França Silva
Igor Inocêncio de Oliveira90′
68′ Gustavo Henrique Vernes
Messias Rodrigues da Silva Júnior
46′ Leonardo Pereira
Luiz Otávio Anacleto Leandro
74′ 84′ Ramon Ramos Lima
Bruno de Jesus Pacheco
Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira
Fábio Gonçalves83′
44′ 60′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Kelvyn Ramos da Fonseca64′
81′ Bruno Henrique Pinto
Vinícius Moreira de Lima35′ 64′
70′ Thiago Maia Alencar
Fernando Pereira do Nascimento90′
60′ Ribas da Cunha Diego
John Stiven Mendoza Valencia
 3′ 3′ Gabriel Barbosa Almeida
Yony Alexander González Copete
Gabriel Batista de Souza
Richard de Oliveira Costa
27′ Hugo de Souza Nogueira
William Klaus
Rodinei Marcelo de Almeida
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
84′ Renê Rodrigues Martins
Geovane da Silva de Souza
46′ Bruno Viana Willemen da Silva
Jorge de Moura Xavier64′
60′ Giorgian De Arrascaeta
Rick Jhonatan Lima Morais64′  71′
60′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Airton Moisés Santos Sousa90′

Zawodnicy Flamengo Río de Janeiro dostali w meczu sześć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.