Flamengo Río de Janeiro - Ceará SC 0-2 (0-1). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

W starciu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 10 stycznia, drużyna Flamengo Río de Janeiro przegrała z Cearą S.C. 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-10 20:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Flamengo Río de Janeiro
Ceará SC
0
2
Vinícius Goes 13'
Kelvyn 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Gustavo Henrique z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceary S.C. w 13. minucie spotkania, gdy Vinícius Goes strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Leonardo Chú.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Gersonowi, piłkarzowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ceary S.C..

Trener Flamengo Río de Janeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Diego, a murawę opuścił Gustavo Henrique. W 55. minucie kartkę obejrzał Richard z Ceary S.C..

W 61. minucie Lima został zastąpiony przez Charles'a. Kibice Ceary S.C. nie mogli już doczekać się wprowadzenia Saula Mineira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Leonardo Chú. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Flamengo Río de Janeiro: Éverton Ribeiro, Mauricio Isla, Pedro, Filipe Luís, na ich miejsce weszli: Gabriel Barbosa, Vitinho, Rodrigo Muniz, Renê. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Clebera, Fabinha, Tiaga Pagnussata zajęli: Kelvyn, Willian Oliveira, Klaus.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Diego, zawodnik Flamengo Río de Janeiro.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Ceary S.C., zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Kelvyn. Asystę zaliczył Charles.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Richard de Oliveira Costa55′
77′ Mauricio Isla
Carlos Eduardo Santos Oliveira
Rodrigo Caio Coquette Russo
Tiago Pagnussat82′
6′ 46′ Gustavo Henrique Vernes
Luiz Otávio Anacleto Leandro
87′ Filipe Luis
Bruno de Jesus Pacheco
70′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Fábio Gonçalves76′
Willian Souza Arão da Silva
Vinícius Moreira de Lima61′
Giorgian De Arrascaeta
Leonardo Alves Chú Franco61′
45′ Gerson Santos da Silva
Fernando Pereira do Nascimento
87′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Ricardo Dias Acosta
87′ Renê Rodrigues Martins
Wescley Gomes dos Santos
46′ 86′ Ribas da Cunha Diego
Pedro Henrique Naressi Machado
João Victor Gomes da Silva
Willian Oliveira dos Santos76′
João Pedro Vilardi Pinto
Kelvyn Ramos da Fonseca76′  90′
70′ Gabriel Barbosa Almeida
Charles Rigon Matos61′
77′ Victor Vinicius Coelho Santos
Mateus Gonçalves Martins
Michael Richard Delgado de Oliveira
Saulo Rodrigues da Silva61′
87′ Rodrigo Muniz Carvalho
Francisco Vítor Silva Costa

Przewaga drużyny Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.