Flamengo Río de Janeiro - Atletico Bragantino 2-3 (1-1). Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A

W starciu 5. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 20 czerwca, zespół Flamengo Río de Janeiro przegrał z Atletico Bragantino 2-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

5. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-20 02:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Chrigor 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Atletico Bragantino wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Bruno Henrique z Flamengo Río de Janeiro.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Atletico Bragantino nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Aderlan. Bramka padła po podaniu Helinha.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 27. minucie gola wyrównującego strzelił Rodrigo Muniz. Asystę zanotował Michael.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Bragantino: Aderlanowi w 30. minucie i Arturowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rodrigo Muniz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Matheuzinho.

W 65. minucie Helinho zastąpił Tomása Cuella.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Atletico Bragantino przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Ramires wyrównał wynik meczu.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Max wszedł za Michaela. Chwilę później trener Atletico Bragantino postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ramiresa wszedł Edimar Fraga, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lucasowi Evangeliście i Willianowi Arão.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Cztery minuty później wynik ustalił Chrigor. Asystę przy golu zanotował Artur.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Aderlan de Lima Silva  12′ 30′
90′ Willian Souza Arão da Silva
Artur Victor Guimarães45′
73′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Helio Junio Nunes de Castro65′
Gerson Santos da Silva
Raul Lo Gonçalves
9′ Bruno Henrique Pinto
Eric dos Santos Rodrigues  69′ 77′
 27′, 64′ Rodrigo Muniz Carvalho
Rafael Luiz Santos da Costa
73′ Max Alves da Silva