Flamengo Río de Janeiro - America FC 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A

13 czerwca na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i America FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-0.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-13 21:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Ramon Abatti
Flamengo Río de Janeiro
América FC (Minas Gerais)
2
0
Bruno Henrique 24'
Rodrigo Muniz 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, strzelając gola w 24. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Vitinha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

Drugą połowę zespół America FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Gustavinha wszedł Ribamar. W 54. minucie za Juninha wszedł Eduardo.

W tej samej minucie w jedenastce America FC doszło do zmiany. Ricardo Silva wszedł za Diego Ferreirę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Rodrigo Muniz. Po raz kolejny asystę zaliczył Vitinho.

Między 76. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Vitinho, Rodrigo Muniz, Filipe Luís, Bruno Henrique, na ich miejsce weszli: João Gomes, Ryan Luka, Renê, Max. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Nazárii, Ademira zajęli: Yan Sasse, Felipe Azevedo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Eduardo Gabriel dos Santos Bauermann
89′ Filipe Luis
João Paulo Gomes da Costa
Ribas da Cunha Diego
Ademir da Silva Santos Junior80′
75′ Victor Vinicius Coelho Santos
Adilson dos Anjos Oliveira54′
Michael Richard Delgado de Oliveira
Alexandre Egea
Gerson Santos da Silva
Gustavo César Mendonça Gravino46′
 24′ 89′ Bruno Henrique Pinto
Paulo Roberto Valoura Junior
 67′ 85′ Rodrigo Muniz Carvalho
Carlos Eduardo Santos Oliveira54′
89′ Renê Rodrigues Martins
Mateus William Sabino Silva
Gustavo Henrique Vernes
Felipe Azevedo dos Santos80′
Bruno Viana Willemen da Silva
Ramon Rodrigo de Carvalho
89′ Max Alves da Silva
Geovane Nascimento Silva
Yuri de Oliveira
Rodolfo José da Silva Bardella
75′ João Victor Gomes da Silva
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano46′
Hugo Moura Arruda da Silva
Yan Medeiros Sasse77′
85′ Ryan Luka Cordeiro de Souza

Jedenastka Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół America FC w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.