FC Cascavel - Figueirense FC 2-1 (1-1). Copa do Brasil

18 marca na Estádio Olímpico Regional Arnaldo Busatto odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami FC Cascavel a Figueirense. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Cascavel 2-1, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-03-18 22:00 | Stadion: Estádio Olímpico Regional Arnaldo Busatto | Arbiter: Daniel Nobre Bins
Gabriel Rodrigues 42'

Od pierwszych minut zespół Figueirense zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Cascavel była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Patrickowi z Figueirense. Była to 25. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Figueirense w 42. minucie spotkania, gdy Gabriel Rodrigues strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy FC Cascavel szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Léo Itaperuna.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna FC Cascavel wyszła w zmienionym składzie, za Henrique Santosa, Rogeria Leichtweisa weszli Carlinhos, Douglas.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Cascavel przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie Douglas dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 56. minucie Crystian został zastąpiony przez Pedro Maranhão. Między 62. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Cascavel: Willian Simões, Willyan Sotto, Wagner Libano, na ich miejsce weszli: Diego Giaretta, Gama, Lucas Oliveira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brena, Marcela, Patricka zajęli: Blaise Loic, Denner, Alê Santos. W 75. minucie kartkę otrzymał Diego Giaretta z drużyny gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół FC Cascavel w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.