Esporte Clube Juventude - Clube Atletico Mineiro 1-2 (0-1). Liga - 15. kolejka

2 lipca na Estadio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbył się pojedynek 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Juventude i Atletico Mineiro-MG. Mecz zakończył się zwycięstwem Atletico Mineiro-MG 2-1.

2 lipca  na Estadio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbył się pojedynek  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Juventude  i Atletico Mineiro-MG. Mecz zakończył się zwycięstwem Atletico Mineiro-MG 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć starć jedenastka Juventude wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał William Matheus z zespołu Juventude. Była to 28. minuta spotkania.

W tym czasie piłkarze Atletico Mineiro-MG nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 30. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Hulk.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico Mineiro-MG.

Drugą połowę jedenastka Juventude rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williama Matheusa wszedł Moraes. Także w drużynie Atletico Mineiro-MG w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ademira wszedł Otavio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Mineiro-MG w 56. minucie spotkania, gdy Eduardo Sasha strzelił drugiego gola. W 57. minucie Chico zastąpił Isidra Pittę.

W 58. minucie Oscar Ruiz został zmieniony przez Edinha, a za Capixabę wszedł na boisko Paulo Henrique, co miało wzmocnić jedenastkę Juventude. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda Vargasa na Rubensa oraz Calebego na Nacha Fernandeza.

Piłkarze Juventude odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Moraes. Bramka padła po podaniu Edinha.

Chwilę później trener Atletico Mineiro-MG postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Eduarda Sashę wszedł Mariano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Atletico Mineiro-MG utrzymać prowadzenie. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mariana z Atletico Mineiro-MG, a w 85. minucie Yuriego z drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Atletico Mineiro-MG doszło do zmiany. Fabio Gomes wszedł za Hulka.

Jedenastce Juventude zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Atletico Mineiro-MG.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Juventude, a piłkarzom Atletico Mineiro-MG pokazał jedną.

Zespół Juventude w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Atletico Mineiro-MG w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.