EC Juventude - SC do Recife 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A

21 czerwca na Estádio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbyło się starcie 5. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventude' i Sport Recife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juventude' 1-0.

5. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-21 01:30 | Stadion: Estádio Alfredo Jaconi | Arbiter: Edina Alves Batista
EC Juventude
SC do Recife
1
0
Matheus Peixoto 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Juventude' wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rafaelowi Forsterowi z Juventude'. Była to 18. minuta meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Juventude: Vitorowi Mendesowi w 50. i Guilherme Castilhowi w 57. minucie. W 61. minucie Paulinho Moccelin został zmieniony przez Maxwella.

W 65. minucie w jedenastce Juventude' doszło do zmiany. Matheus Jesus wszedł za Paulinha Boię. Trener Juventude' postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Guilherme Castilha i na pole gry wprowadził napastnika Marcosa Viniciosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie Thiago Lopes został zmieniony przez Ricardinha, co miało wzmocnić drużynę Sport Recife . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chica na Capixabę.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 64 ataki oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Matheus Peixoto.

Między 85. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sport Recife: Marquinhos, Hayner, Iago Maidana, na ich miejsce weszli: Everaldo, Patric, Santiago Tréllez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Peixota, Wescleya zajęli: Fernando Pacheco, Didi. W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Marcos Vinicios z jedenastki gospodarzy.

Hayner William Monjardim Cordeiro85′
50′ Vitor Mendes Alves
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
18′ Rafael Forster
José Sabino Chagas Monteiro
William Matheus da Silva
Sander Henrique Bortolotto
57′ 65′ Guilherme Castilho Carvalho
Iago Justen Maidana Martins85′
77′ Francisco Hyun Sol Kim
Marcos Antônio Almeida Silva
Elton Junior Melo Ataíde
Marcos Vinícius Sousa Natividade85′
65′ Paulo Henrique Pereira da Silva
Thiago Ferreira Lopes69′
88′ Wescley Gomes dos Santos
Paulo Roberto Moccelin61′
 83′ 88′ Matheus Vieira Campos Peixoto
Francisco Alves da Silva Neto
88′ Vinicius José Ignácio
Patric Cabral Lalau85′
Cleberson Martins de Souza
Victor Gabriel da Conceição Ribeiro
Bruno Roberto Pereira da Silva
José Welison da Silva
65′ Matheus Sousa de Jesus
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
Matheus Cotulio Bossa
Roberto Pimenta Vinagre Filho
77′ João Victor da Vitória Fernandes
Ricardo Ribeiro de Lima69′
65′ 90′ Marcos Vinicios Lopes Moura
Everaldo Silva do Nascimento85′
Edwin Stiven Mosquera Palacios
Emaxwell Souza de Lima61′
88′ Fernando José Pacheco Rivas
Santiago Tréllez Viveros85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Juventude' przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.