EC Juventude - Santos FC Sao Paulo 3-0 (1-0). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

26 września na Estádio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbyło się spotkanie 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventude' i Santos. Starcie zakończyło się zwycięstwem Juventude' 3-0.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-26 21:00 | Stadion: Estádio Alfredo Jaconi | Arbiter: Jefferson Ferreira de Moraes
Guilherme Castilho 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Santos wygrał aż siedem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Juventude' w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Ricardo Bueno. Asystę przy golu zaliczył Guilherme Castilho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Juventude'.

Między 50. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. W 61. minucie Danilo Boza zastąpił Diego Tardellego.

W tej samej minucie w jedenastce Santos doszło do zmiany. Gabriel Pirani wszedł za Jeana Motę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Juventude' w 64. minucie spotkania, gdy Dawhan zdobył drugą bramkę. Ponownie asystę zaliczył Guilherme Castilho.

Chwilę później trener Juventude' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Capixaba, a murawę opuścił Wescley. W 77. minucie w jedenastce Santos doszło do zmiany. Moraes wszedł za Felipe Jonatana. Kibice Santos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Bragę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Carlos Sánchez.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu w zespole Juventude' doszło do zmiany. Chico wszedł za Marcosa Viniciosa.

Niedługo później Guilherme Castilho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Juventude', strzelając kolejnego gola w 84. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Capixaba.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Didi, Roberson, Ricardinho, a na ich miejsce weszli Vitor Mendes, Ricardo Bueno, Guilherme Castilho. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Danilo Boza Junior61′
50′ William Matheus da Silva
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
53′ 88′ Vitor Mendes Alves
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Jádson Alves dos Santos
Guilherme de Aguiar Camacho
Míchel Macedo Rocha Machado
Marcos Rogério Ricci Lopes
 84′ 88′ Guilherme Castilho Carvalho
Felipe Jonatan Rocha Andrade77′
66′ Wescley Gomes dos Santos
Carlos Sánchez78′
 64′ Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Jean Mota Oliveira de Sousa61′
55′ 79′ Marcos Vinicios Lopes Moura
Mário Sérgio Santos Costa
 45′ 88′ Ricardo Bueno da Silva
Leonardo Carrilho Baptistão
Marcelo Henrique Passos Carné
Jandrei Chitolina Carniel
Paulo Henrique de Oliveira Alves
Diogenes Vinicius da Silva
88′ Vinicius José Ignácio
Ontilasi Junior de Moraes Rodrigues77′
Cleberson Martins de Souza
Derick Fernando da Silva
79′ Francisco Hyun Sol Kim
Gabriel Cordeiro Pirani61′
Bruno Roberto Pereira da Silva
Ivonei Junior da Silva Rabelo
88′ Ricardo Ribeiro de Lima
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo
Nicolás Ignacio Castillo Mora
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
Matheus Cotulio Bossa
Lucas Braga Ribeiro78′
66′ João Victor da Vitória Fernandes
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
88′ Roberson de Arruda Alves
Raniel Santana de Vasconcelos
Fernando José Pacheco Rivas
Diego Tardelli Martins61′

Przewaga drużyny Santos w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników Santos żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Santos w drugiej połowie dokonała czterech zmian.