EC Juventude - Red Bull Bragantino 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

W meczu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 30 listopada, zespół Juventude' zwyciężył z Atletico Bragantino 1-0 (1-0). Mecz na Estádio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul obejrzało 18 413 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-11-30 23:00 | Stadion: Estádio Alfredo Jaconi | Widzów: 18413 | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
EC Juventude
Red Bull Bragantino
1
0
Ricardo Bueno 45'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico Bragantino: Aderlanowi w 32. i Jadsomowi Silvie w 37. minucie.

W 38. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Ricardo Bueno spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Jádson z drużyny gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Juventude' w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie wynik ustalił Ricardo Bueno. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Míchel Macedo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Juventude'.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter ukarał kartką Vitora Mendesa, zawodnika Juventude'. Niedługo później trener Juventude' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Chico, a murawę opuścił Wescley.

W tej samej minucie Jádson zastąpił Ricardinha. A kibice Atletico Bragantino nie mogli już doczekać się wprowadzenia Helinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Emiliano Martínez. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Ortiza z Atletico Bragantino, a w 73. minucie Ricardinha z drużyny przeciwnej.

Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Juventude': Marcos Vinicios, Ricardo Bueno, Míchel Macedo, na ich miejsce weszli: Capixaba, Roberson, Paulo Henrique. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ytali, Praxedesa zajęli: Jan Hurtado, Gabriel Novaes. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cleiton Schwengber
90′ Míchel Macedo Rocha Machado
Aderlan de Lima Silva32′
47′ Vitor Mendes Alves
Fabrício Bruno Soares de Faria
Rafael Forster
Leonardo Rech Ortiz70′
William Matheus da Silva
Luan Candido de Almeida
40′ 60′ Jádson Alves dos Santos
Jadsom Meemyas de Oliveira da Silva37′
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Artur Victor Guimarães
Guilherme Castilho Carvalho
Tomás Esteban Cuello
70′ Marcos Vinicios Lopes Moura
Emiliano Martínez Toranza62′
60′ Wescley Gomes dos Santos
Bruno Conceição Praxedes72′
 45′ 38′ (k.) 90′ Ricardo Bueno da Silva
Ytalo José Oliveira dos Santos72′
William Arthur Assmann
Maycon Cleiton de Paula Azevedo
90′ Paulo Henrique de Oliveira Alves
Weverton Guilherme da Silva Souza
60′ Francisco Hyun Sol Kim
Bruno Nunes de Barros
Bruno Roberto Pereira da Silva
Luciano Silva Santos
60′ 73′ Ricardo Ribeiro de Lima
Bruno Gonçalves de Jesus
Rafael Bilu Mudesto
Jan Carlos Hurtado Anchico72′
Matheus Cotulio Bossa
Gabriel Novaes Fernandes72′
70′ João Victor da Vitória Fernandes
Helio Junio Nunes de Castro62′
90′ Roberson de Arruda Alves
Pedro Gabriel Pereira Lopes

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Atletico Bragantino otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Atletico Bragantino w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.