EC Juventude - Palmeiras Sao Paulo 0-3 (0-0). Liga brazylijska - 4. kolejka Serie A

17 czerwca na Estádio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbył się mecz 4. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventude' i Palmeiras. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Palmeiras 3-0.

4. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-17 02:30 | Stadion: Estádio Alfredo Jaconi | Arbiter: Marielson Alves Silva
Breno Lopes 87'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Juventude' wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Alyson został zmieniony przez Williama Matheusa.

W 26. minucie w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Zé Rafael wszedł za Luana. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Palmeiras: Marcosowi Rosze w 32. i Gabrielowi Meninowi w 39. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Juventude' William Matheus.

Zespół Juventude' ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Deyverson. Sytuację bramkową stworzył Gustavo Scarpa.

Niedługo później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gabriela Menina wszedł Mayke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać. W 87. minucie w zespole Juventude' doszło do zmiany. Bruninho wszedł za Wescleya.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 87. minucie spotkania, gdy Breno Lopes strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Gustavo Scarpa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Brenowi Lopesowi z drużyny gości. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Renan Victor da Silva
15′ Alyson Vinicius Almeida Neves
Victor Luis Chuab Zamblauskas
70′ João Victor da Vitória Fernandes
Raphael Cavalcante Veiga
70′ Francisco Hyun Sol Kim
Gabriel Vinicius Menino39′ 74′
Guilherme Castilho Carvalho
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Elton Junior Melo Ataíde
Willian Gomes de Siqueira74′
87′ Wescley Gomes dos Santos
Felipe Melo de Carvalho
69′ Marcos Vinicios Lopes Moura
Brum Deyverson  63′
William Arthur Assmann
Vinicius Silvestre da Costa
15′ 53′ (samob.) William Matheus da Silva
Pedro Henrique Rodrigues Bicalho
87′ Bruno Roberto Pereira da Silva
Fabio Silva de Freitas
Matheus Sousa de Jesus
José Rafael Vivian26′
Edwin Stiven Mosquera Palacios
Giovani Henrique Amorim da Silva
70′ Fernando José Pacheco Rivas
Ronielson da Silva Barbosa
70′ Paulo Henrique Pereira da Silva
. Luiz Adriano
69′ Matheus Vieira Campos Peixoto
Breno Henrique Vasconcelos Lopes74′  87′ 90′

Zespół Palmeiras zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Juventude' żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Drużyna Juventude' dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.