EC Juventude - Chapecoense AF 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A

26 lipca na Estádio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbyło się starcie 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventude' i Chapecoense. Mecz zakończył się zwycięstwem Juventude' 1-0.

Matheus Peixoto 4'

Drużyna Chapecoense przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Juventude' zdobył Matheus Peixoto w czwartej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Paulo Henrique.

Między 33. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Juventude' i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Juventude'.

Drugą połowę zespół Chapecoense rozpoczął w zmienionym składzie, za Moisésa Ribeirę wszedł Fernandinho. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Matheusowi Jesusowi, piłkarzowi Juventude'.

W 58. minucie Matheus Jesus został zastąpiony przez Capixabę. Po chwili trener Chapecoense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Kaio Nunes, a murawę opuścił Geuvânio. W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Capixabie z Juventude'.

W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Chapecoense: Foguinho, Lima, a na ich miejsce weszli Léo Gomes, Felipe Silva. Chwilę później trener Juventude' postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marcosa Viniciosa wszedł Cleberson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Juventude' utrzymać prowadzenie. W 80. minucie Dawhan został zmieniony przez Bruninha, a za Wescleya wszedł na boisko Chico, co miało wzmocnić drużynę Juventude'. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Derlana na Fabinha.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Vitorowi Mendesowi z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Vinicios
33′ Marcelo Henrique Passos Carné
João Paulo Ribeiro Sovinski
Paulo Henrique de Oliveira Alves
Matheus Antunes Ribeiro
88′ Vitor Mendes Alves
Ignacio da Silva Oliveira
Vinicius José Ignácio
Derlan de Oliveira Bento44′ 82′
William Matheus da Silva
Gabriel Dal Toé Busanello
34′ Jádson Alves dos Santos
Leonardo da Silva Gomes75′
52′ 58′ Matheus Sousa de Jesus
Anderson Leite Morais
80′ Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Moisés Ribeiro Santos46′
87′ Wescley Gomes dos Santos
Felipe de Oliveira Silva75′
 4′ Matheus Vieira Campos Peixoto
Pedro Henrique Perotti
79′ Marcos Vinicios Lopes Moura
Geuvânio Santos Silva68′
Douglas Alan Schuck Friedrich
Igor Henrique Pereira de Campos
Eduardo Kempf Schwade
Tiago Coiser
79′ Cleberson Martins de Souza
Guilherme Natan de Lima75′
87′ Francisco Hyun Sol Kim
Vinicius Guedes
80′ Bruno Roberto Pereira da Silva
Mike dos Santos Nenatarvicius
58′ 70′ João Victor da Vitória Fernandes