EC Juventude - Ceará SC 0-0. Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

23 października na Estádio Alfredo Jaconi w Caxias do Sul odbył się pojedynek 28. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventude' i Ceary S.C. Mecz zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 3 680 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-23 22:00 | Stadion: Estádio Alfredo Jaconi | Widzów: 3680 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
EC Juventude
Ceará SC
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Ceary S.C..

Od pierwszych minut jedenastka Juventude' zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Ceary S.C. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Igorowi z drużyny gości. Była to 45. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Ceary S.C. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Igora wszedł Gabriel Dias. Trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jorginho, a murawę opuścił Fernando Sobral.

W 60. minucie za Limę wszedł John Mendoza. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Ricarda z Ceary S.C., a w 63. minucie Williama Matheusa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Juventude' postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Robersona. Na boisko wszedł Paulinho Boia, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 70. minucie Cleber został zmieniony przez Jaela, a za Marlona wszedł na boisko Willian Oliveira, co miało wzmocnić zespół Ceary S.C.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jádsona na Chica oraz Capixabę na Bilu.

Luiz Otávio Anacleto Leandro
63′ William Matheus da Silva
Bruno de Jesus Pacheco
77′ Jádson Alves dos Santos
Fábio Gonçalves
Guilherme Castilho Carvalho
Erick de Arruda Serafim
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Vinícius Moreira de Lima60′
86′ João Victor da Vitória Fernandes
Marlon Adriano Prezotti86′
65′ Roberson de Arruda Alves
Willian Oliveira dos Santos86′
77′ Francisco Hyun Sol Kim
Kelvyn Ramos da Fonseca
Bruno Roberto Pereira da Silva
Gabriel dos Santos Francisco
Ricardo Ribeiro de Lima
Jael Ferreira Vieira70′
86′ Rafael Bilu Mudesto
Rick Jhonatan Lima Morais
Fernando José Pacheco Rivas
John Stiven Mendoza Valencia60′
65′ Paulo Henrique Pereira da Silva
Airton Moisés Santos Sousa

Drużyna Juventude' miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Juventude' dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Ceary S.C. w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.