EC Bahia - Santos FC Sao Paulo 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

26 lutego na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbyło się spotkanie 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Santos. Mecz zakończył się zwycięstwem Bahia 2-0.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-26 01:30 | Stadion: Arena Fonte Nova | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
EC Bahia
Santos FC Sao Paulo
2
0
Rossi 15'
Alesson 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Santos wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahia w 15. minucie spotkania, gdy Rossi strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Gregore.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bahia.

Drugą połowę drużyna Santos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fernanda wszedł Gabriel Pirani. Kibice Santos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivoneiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jean Mota.

W 70. minucie Arthur Gomes zastąpił Allanzinha. W tej samej minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Juninho Capixaba wszedł za Matheusa Bahię. W tej samej minucie trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ramon, a murawę opuścił Ronaldo.

Między 79. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Bahia: Rossi, Gilberto, Rodriguinho, na ich miejsce weszli: Thiago, Alesson, Daniel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sandry'ego, Ângela Borgesa zajęli: Tailson, Lucas Lourenço.

Zespół Santos ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Alesson. Przy zdobyciu bramki asystował Juninho Capixaba.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Wagner Leonardo Calvelo de Souza
70′ Ronaldo da Silva Souza
Ângelo Gabriel Borges Damaceno86′
 15′ 82′ Rosicley Pereira da Silva
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
89′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Arthur Gomes Lourenço70′
70′ Matheus Bahia Santos
Sandry Roberto Santos Goes79′
Gregore de Magalhães Silva
Jean Mota Oliveira de Sousa70′
82′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Bruno Henrique Marques Torres
Matheus Henrique Teixeira
John Victor Maciel Furtado
Jose Carlos Cracco Neto
Wellington Gonzaga de Assis Filho
70′ Luis Antonio da Rocha Junior
Guilherme Nunes da Silva
70′ Ramon Rodrigo de Carvalho
Allan Victor Oliveira Mota70′
82′  90′ Alesson dos Santos Batista
Tailson Pinto Gonçalves79′
Elton Junior Melo Ataíde

Jefferson Gabriel Nascimento Brito

89′ Daniel Sampaio Simões

82′ Thiago Eduardo de Andrade

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.