EC Bahia - Palmeiras Sao Paulo 0-0. Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

13 października na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbył się mecz 26. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Palmeiras. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 4 509 widzów.

26. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-13 02:30 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 4509 | Arbiter: Ramon Abatti
EC Bahia
Palmeiras Sao Paulo
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Ramíreza z Bahia, a w drugiej minucie doliczonego czasu Benjamína Kuscevica z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Palmeiras rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benjamína Kuscevica wszedł Renan. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Wesley wszedł za Gabriela Menina.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela z Bahia, a w 67. minucie Rony'ego z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Raí Nascimento został zastąpiony przez Hugona Rodallegę. W 70. minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Ronaldo Cesar wszedł za Gilberta.

A kibice Palmeiras nie mogli już doczekać się wprowadzenia Deyversona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luiz Adriano. W tej samej minucie Patrick de Paula został zmieniony przez Danila Barbosę, a za Dudu wszedł na boisko Matheus Fernandes, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela na Rodriguinha oraz Nina Paraíbę na Renana Guedesa. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Wesley osłabiając tym samym drużynę Palmeiras.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bahia: Ronaldowi Cesarowi w 84. i Lucasowi Mugniemu w 89. minucie.

Jaílson Marcelino dos Santos
80′ Severino do Ramo Clementino da Silva
Marco Jorge
64′ 80′ Daniel Sampaio Simões
Ronielson da Silva Barbosa67′
68′ Raí Nascimento de Oliveira
Felipe Melo de Carvalho
Luis Antonio da Rocha Junior
Patrick de Paula Carreiro70′
Patrick de Lucca Chaves de Oliveira
Eduardo Pereira Rodrigues78′
89′ Lucas Andrés Mugni
Raphael Cavalcante Veiga
70′ Gilberto Oliveira Souza Junior
. Luiz Adriano70′
Matheus Henrique Teixeira
Mateus Oliveira Mendes
80′ Renan Guedes Borges
Vinicius Silvestre da Costa
Ligger Moreira Malaquias
Victor Luis Chuab Zamblauskas
Gustavo Henrique Santos
Renan Victor da Silva46′
80′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Brum Deyverson70′
41′ Juan Pablo Ramírez Velásquez
Gabriel Veron Fonseca de Souza
70′ 84′ Ronaldo Cesar Soares dos Santos
Wesley Ribeiro Silva61′ 83′
Eugenio Horacio Isnaldo

68′ Hugo Rodallega Martínez

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Bahia w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Palmeiras w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.