EC Bahia - Manaus FC 4-1 (2-1). Copa do Brasil

8 kwietnia na Estádio Governador Roberto Santos w Salvadorze de Bahia odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Bahia a Manaus. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bahia 4-1, który wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-04-08 02:30 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Vaníilson 36'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Bahia objęła prowadzenie. W drugiej minucie bramkę zdobył Rodriguinho.

Jedenastka Manaus ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania skutecznym uderzeniem popisał się Thaciano.

W 30. minucie kartkę dostał Gabriel Davis z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vaníilson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manaus, zdobywając bramkę w 36. minucie pojedynku. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Germán Conti.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahia w 59. minucie spotkania, gdy Rossi strzelił czwartego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 61. minucie Edvan został zmieniony przez Guilherme. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Diego Rosie, piłkarzowi gości. Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Bahia: Daniel, Gilberto, Thaciano, na ich miejsce weszli: Matheus Galdezani, Gabriel Novaes, Edson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gilsona Alvesa, Douglasa Limy zajęli: Assis, Ivanilson.

Niedługo później trener Bahia postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rossiego wszedł Juninho Capixaba, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Bahia doszło do zmiany. Alesson wszedł za Rodriguinha. Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Matheusa Bahię, zawodnika Bahia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Bahia w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.