EC Bahia - Internacional Porto Alegre 1-2 (0-1). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

27 grudnia na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbyło się starcie 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 2-1.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-27 20:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Thiago Galhardo 48'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Bahia wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 13 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bahia: Juninhowi w 25. i Gregoremu w 44. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rodrigo Dourado wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto Alegre , strzelając gola w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Uendel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w 48. minucie spotkania, gdy Thiago Galhardo zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

W 62. minucie Rossi zastąpił Gabriela Novaesa. W 63. minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Clayson wszedł za Alessona.

Zawodnicy Bahia odpowiedzieli strzeleniem gola. W 69. minucie wynik ustalił Juan Ramírez.

Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yuriego Alberta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Caio. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gilberta z Bahia, a w 84. minucie Thiaga Galharda z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Marco Antonio, a murawę opuścił Ronaldo.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Bahia doszło do zmiany. Fessin wszedł za Juana Ramíreza. Zespołowi Bahia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Porto Alegre.

Lucas Ribeiro dos Santos
25′ José Carlos Ferreira Junior
Víctor Leandro Cuesta
Luis Antonio da Rocha Junior
Uendel Pereira Gonçalves
85′ Ronaldo da Silva Souza
Edenílson Andrade dos Santos
62′ Rosicley Pereira da Silva
Caio Vidal Rocha72′
63′ Alesson dos Santos Batista
Patrick Bezerra do Nascimento
44′ Gregore de Magalhães Silva
Bruno Conceição Praxedes84′
 69′ 86′ Juan Pablo Ramírez Velásquez
Rodrigo Dourado Cunha  45′ 77′
77′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Gustavo Nonato Santana84′
86′ Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
85′ Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Leandro Miguel Fernández
63′ Clayson Henrique da Silva Vieira
Abel Mathías Hernández Platero84′
62′ Gabriel Novaes Fernandes
Mauricio Magalhães Prado

João Gabriel Martins Peglow

Yuri Alberto Monteiro da Silva72′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Porto Alegre przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.