EC Bahia - Internacional Porto Alegre 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A

W starciu 3. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 14 czerwca, zespół Bahia przegrał z Porto Alegre 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Roberto Santos w Salvadorze de Bahia.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-14 01:30 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
EC Bahia
Internacional Porto Alegre
0
1
Edenílson 31'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Bahia wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 14 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Bahia próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 29. minucie żółtą kartkę dostał Matheus Teixeira, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w 31. minucie spotkania, gdy Edenílson zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Renana Guedesa z Bahia, a w 43. minucie Heitora z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto Alegre.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yuri Alberto z Porto Alegre, a w 48. minucie Matheusa Bahię z drużyny przeciwnej. W 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Lucas Ribeiro, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 55. minucie Thiago Galhardo został zmieniony przez Zé Gabriela. Między 57. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bahia: Patrick de Lucca, Matheus Bahia, Thaciano, Rodriguinho, Rossi, na ich miejsce weszli: Matheus Galdezani, Juninho Capixaba, Thonny Anderson, Óscar Ruiz, Maycon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuri Alberto, Heitora, Taisona zajęli: Caio Vidal, Rodrigo Lindoso, Mauricio. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

EC Bahia
29′ Matheus Henrique Teixeira
Daniel de Sousa Brito
40′ Renan Guedes Borges
Heitor Rodrigues da Fonseca43′ 72′
Germán Andrés Conti
Lucas Ribeiro dos Santos52′
José Carlos Ferreira Júnior
Víctor Leandro Cuesta
48′ 57′ Matheus Bahia Santos
Leonardo Borges da Silva80′
Daniel Sampaio Simões
João Lucas de Souza Cardoso
57′ Thaciano Mickael da Silva
Patrick Bezerra do Nascimento
57′ Patrick de Lucca Chaves de Oliveira
Edenílson Andrade dos Santos  31′ (k.)
84′ Rosicley Pereira da Silva
. Taison69′ 88′
Gilberto Oliveira Souza Junior
Yuri Alberto Monteiro da Silva47′ 71′
71′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha55′
Mateus Eduardo Claus
Danilo Fernandes Batista
Douglas Alan Schuck Friedrich
José Gabriel dos Santos Silva55′
57′ Luis Antonio da Rocha Junior
Rodrigo Oliveira Lindoso72′
57′ 90′ Thonny Anderson da Silva Carvalho
Gustavo Nonato Santana
Edson Fernando da Silva Gomes
João Gabriel Martins Peglow
57′ Matheus Galdezani
Caio Vidal Rocha71′
Jonas Gomes de Sousa

71′ Óscar Ramón Ruiz Roa

84′ Maycon Douglas Oliveira Silva

Przewaga drużyny Bahia w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Porto Alegre, a zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Porto Alegre w drugiej połowie dokonał czterech zmian.