EC Bahia - Fluminense Rio de Janeiro 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

4 lutego na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbył się pojedynek 34. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Fluminense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 1-0.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-04 01:30 | Stadion: Arena Fonte Nova | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
EC Bahia
Fluminense Rio de Janeiro
0
1
Luiz Henrique 32'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Fluminense wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nina z Fluminense, a w 30. minucie Juninha Capixabę z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Luiz Henrique dla zespołu Fluminense. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Nenê.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fluminense.

Trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Fessin, a murawę opuścił Daniel. W 58. minucie za Luiza Henriquego wszedł Michel Araújo.

Trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caia Paulistę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fred. Od 60 minuty boisko opuścili zawodnicy Bahia: Juan Ramírez, Ronaldo, Thiago, João Pedro, na ich miejsce weszli: Ramon, Gabriel Novaes, Alesson, Zeca. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nenê'a, Luccy, Matheusa zajęli: Húdson, John Kennedy, André. W drugiej połowie nie padły gole.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
80′ João Pedro Maturano dos Santos
Lucas Felipe Calegari
Ernando Rodrigues Lopes
Marcílio Florêncio Mota Filho17′
Lucas Silva Fonseca
Luccas Claro dos Santos
30′ Luis Antonio da Rocha Junior
Egídio de Araújo Pereira Júnior
80′ Thiago Eduardo de Andrade
Matheus Martinelli Lima90′
60′ Juan Pablo Ramírez Velásquez
Luiz Henrique André Rosa da Silva  32′ 58′
72′ Ronaldo da Silva Souza
Lucca Borges De Brito81′
46′ Daniel Sampaio Simões
Danilo Carvalho Barcelos
80′ Jose Carlos Cracco Neto
Igor de Carvalho Julião
José Carlos Ferreira Júnior
Matheus Ferraz Pereira
60′ Ramon Rodrigo de Carvalho
Michel Daryl Araújo Villar58′
80′ Alesson dos Santos Batista
Yuri Oliveira Lima
46′ Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Húdson Rodrigues dos Santos81′
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
André Trindade da Costa Neto90′
72′ Gabriel Novaes Fernandes
John Kennedy Batista de Souza81′

Marcos Paulo Costa do Nascimento

Caio Fernando de Oliveira59′

Fernando José Pacheco Rivas

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.