EC Bahia - Ceará SC 1-1 (0-0). Liga brazylijska - 23. kolejka Serie A

28 października na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbyło się spotkanie 23. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Ceary S.C. Mecz zakończył się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 11 507 widzów.

23. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-28 00:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 11507 | Arbiter: Antonio Dib Moraes de Sousa
EC Bahia
Ceará SC
1
1
Gilberto 57'
S. Mendoza 54'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna Ceary S.C. wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 32. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bahia i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lucas Araújo, a murawę opuścił Jonas.

Dopiero w drugiej połowie John Mendoza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., strzelając gola w 54. minucie starcia. Asystę zaliczył Jael.

Zespół Ceary S.C. krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Gilberto. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Juninho Capixaba.

W 71. minucie Daniel został zmieniony przez Juana Ramíreza. W tej samej minucie w zespole Bahia doszło do zmiany. Ronaldo Cesar wszedł za Juninha Capixabę. A kibice Ceary S.C. nie mogli już doczekać się wprowadzenia Clebera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jael.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Araúja z Bahia, a w 81. minucie Clebera z drużyny przeciwnej. W 75. minucie Gilberto został zmieniony przez Hugona Rodallegę, a za Lucasa Araúja wszedł na boisko Edson, co miało wzmocnić drużynę Bahia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ericka na Ricka. Na siedem minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Cleber osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 81. minucie.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze Ceary S.C.: Kelvyn, Willian Oliveira, a na ich miejsce weszli Vina, John Mendoza. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

João Ricardo Riedi
38′ Severino do Ramo Clementino da Silva
Gabriel Dias de Oliveira
Germán Andrés Conti
Messias Rodrigues da Silva Júnior
Luiz Otávio da Silva Santos
Luiz Otávio Anacleto Leandro
35′ Matheus Bahia Santos
Bruno de Jesus Pacheco32′
Raí Nascimento de Oliveira
Erick de Arruda Serafim79′
70′ Daniel Sampaio Simões
Fernando Pereira do Nascimento
71′ Luis Antonio da Rocha Junior
Fábio Gonçalves
Patrick de Lucca Chaves de Oliveira
John Stiven Mendoza Valencia  54′ 87′
46′ Jonas Gomes de Sousa
Jael Ferreira Vieira71′
 57′ 75′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Vinícius Moreira de Lima
46′ 72′ 75′ Lucas Araújo de Oliveira
Willian Oliveira dos Santos87′
Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Marlon Adriano Prezotti
75′ Edson Fernando da Silva Gomes
Kelvyn Ramos da Fonseca87′
70′ Juan Pablo Ramírez Velásquez
Cleber Bomfim de Jesus71′ 81′ 83′
71′ Ronaldo Cesar Soares dos Santos
Gabriel dos Santos Francisco
Eugenio Horacio Isnaldo
Rick Jhonatan Lima Morais79′
75′ Hugo Rodallega Martínez
Airton Moisés Santos Sousa

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Ceary S.C. w drugiej połowie dokonała czterech zmian.