EC Bahia - Ceará SC 0-2 (0-0). Liga brazylijska - 24. kolejka Serie A

5 grudnia na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbył się pojedynek 24. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Ceary S.C. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ceary S.C. 2-0.

24. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-05 23:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
EC Bahia
Ceará SC
0
2
Vinícius Goes 82'
Saulo Mineiro 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Ceary S.C. wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Viníciusa Goesa z Ceary S.C., a w 43. minucie Edsona z drużyny przeciwnej.

Niestety w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Douglas Friedrich bramkarz Bahia z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Andersona - rezerwowego bramkarza drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Bahia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edsona wszedł Elias. W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Eliasowi z zespołu gospodarzy.

W 60. minucie za Rodriguinha wszedł Daniel. W tej samej minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Gilberto wszedł za Gabriela Novaesa. Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Leonarda Chú i na pole gry wprowadził napastnika Saula Mineira, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 69. minucie Fessin został zmieniony przez Rossiego, co miało wzmocnić drużynę Bahia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabinha na Pedro oraz Clebera na Leandra Carvalha. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Tiaga Pagnussata, piłkarza gości.

Bramkarz Bahia wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 82. minucie bramkę zdobył Vinícius Goes. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Pedro.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Kelvyn, Wescley, a na ich miejsce weszli Vinícius Goes, Lima.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Saulo Mineiro. Asystę przy bramce zaliczył Wescley.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Ceará SC
45′ Douglas Alan Schuck Friedrich
Bruno de Jesus Pacheco
43′ 46′ Edson Fernando da Silva Gomes
Fábio Gonçalves71′
Alesson dos Santos Batista
Vinícius Moreira de Lima85′
69′ Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Leonardo Alves Chú Franco63′
Gregore de Magalhães Silva
Fernando Pereira do Nascimento
60′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Vinícius Goes Barbosa de Souza  82′ 28′ 84′
60′ Gabriel Novaes Fernandes
Cleber Bomfim de Jesus72′
45′ Anderson Pedro da Silva Nunes Campos
Felipe de Oliveira Silva
46′ 50′ Elias Mendes Trindade
Ricardo Dias Acosta
Juan Pablo Ramírez Velásquez
Wescley Gomes dos Santos85′
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Pedro Henrique Naressi Machado71′
60′ Daniel Sampaio Simões
Kelvyn Ramos da Fonseca84′
60′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Leandro Carvalho da Silva72′
69′ Rosicley Pereira da Silva
Saulo Rodrigues da Silva63′  90′
Matheus Bonifacio Saldanha Marinho
Francisco Vítor Silva Costa

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Ceary S.C. otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.