EC Bahia - CA Mineiro Belo Horizonte 2-1 (2-0). Copa do Brasil

5 sierpnia na Estádio Alberto Oliveira w Feirze de Santanej odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Bahia a Atlético Mineiro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bahia 2-1. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Atlético Mineiro 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-08-05 02:30 | Stadion: Estádio Alberto Oliveira | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
E. Vargas 63'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Atlético Mineiro.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahia w 12. minucie spotkania, gdy Rossi zdobył pierwszą bramkę. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Rodriguinha.

Jedenastka Atlético Mineiro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bahia, strzelając kolejnego gola. W 10. minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Juninho Capixaba. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Lucas Mugni.

Drugą połowę jedenastka Atlético Mineiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeffersona Savarina, Tchê Tchê, Eduarda Sashę weszli Dylan Borrero, Eduardo Vargas, Ignacio Fernández. W 52. minucie kartkę dostał Ignacio Fernández, zawodnik Atlético Mineiro.

W 58. minucie Patrick de Lucca został zastąpiony przez Lucasa Araúja.

Piłkarze Atlético Mineiro odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-1 w 63. minucie strzelił Eduardo Vargas. Przy zdobyciu bramki pomógł Dylan Borrero.

Między 64. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Atlético Mineiro i trzy drużynie przeciwnej. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Bahia: Lucas Mugni, Rossi, Rodriguinho, na ich miejsce weszli: Thonny Anderson, Óscar Ruiz, Ronaldo Cesar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mariana, Jaira zajęli: Guga, Neto. Drużynie Atlético Mineiro zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Bahia.

Réver Humberto Alves de Araújo
84′ Luiz Otávio da Silva Santos
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
 45′ Luis Antonio da Rocha Junior
José Rodolfo Pires Ribeiro
58′ Patrick de Lucca Chaves de Oliveira
Allan Rodrigues de Souza90′
 12′ 77′ 84′ Rosicley Pereira da Silva
Danilo das Neves Pinheiro46′
77′ Lucas Andrés Mugni
Jair Rodrigues Júnior90′
Daniel Sampaio Simões
Jefferson David Savarino Quintero46′
84′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Cláudio Rodrigues Gomes76′
58′ Lucas Araújo de Oliveira
Dylan Felipe Borrero Caicedo46′ 67′
77′ 86′ Thonny Anderson da Silva Carvalho
Antonio Fialho de Carvalho Neto90′
84′ Óscar Ramón Ruiz Roa
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
84′ Ronaldo Cesar Soares dos Santos
Sávio Moreira de Oliveira

Eduardo Vargas46′  63′ 64′

Zawodnicy Bahia obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Drużyna Bahia w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Atlético Mineiro w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.