Cuiabá EC - Fortaleza EC 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

W spotkaniu 37. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Cuiaba zwyciężyła z Fortaleza 1-0 (1-0). Mecz na Arena Pantanal w Cuiabá obejrzało 15 923 widzów.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-12-07 00:00 | Stadion: Arena Pantanal | Widzów: 15923 | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Cuiabá EC
Fortaleza EC
1
0
Elton 9'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cuiaba w dziewiątej minucie spotkania, gdy Elton zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Między 34. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cuiaba.

Drugą połowę jedenastka Cuiaba rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paulão wszedł Marllon. A trener Fortaleza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Valentín Depietri.

Na drugą połowę jedenastka Fortaleza wyszła w zmienionym składzie, za Brunona Melę wszedł Osvaldo. Trener Cuiaba postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Auremir, a murawę opuścił Pepê. W tej samej minucie Jonathan Cafú został zmieniony przez Yesusa Cabrerę.

Między 65. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fortaleza: Jackson, Wellington Paulista, Lucas Lima, na ich miejsce weszli: Tinga, Robson, Romarinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maksa, Lucasa Ramona zajęli: Rafael Gava, Anderson Conceição. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Ronaldowi z Fortaleza. Była to 90. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Marcelo Boeck
79′ Lucas Ramon Batista Silva
Jackson de Souza65′
34′ 46′ Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Cristian Chagas Tarouco
Alan Empereur
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias35′
Uendel Pereira Gonçalves
Matheus Isaias dos Santos44′
58′ Jonathan Renato Barbosa
Glaybson Yago Souza Lisboa
Camilo Reijers de Oliveira
Ronald dos Santos Lopes90′
Felipe Marques da Silva
Bruno Ferreira Melo46′
58′ João Pedro Vilardi Pinto
Lucas Rafael Araujo Lima77′
67′ Max Alves da Silva
Wellington Pereira Nascimento71′
 9′ (k.) Elton Rodrigues Brandao
Valentín Depietri46′
João Carlos Heidemann
Felipe Alves Raymundo
79′ Anderson Conceição Benedito
Guilherme de Jesus da Silva65′
46′ Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Lucas Camilo Hernández Perdomo
Daniel Guedes da Silva
58′ Yesus Segundo Cabrera Ramírez
Matheus de Vargas
Uillian Correia Granemann
David Correa da Fonseca46′
58′ Auremir Evangelista dos Santos
Robson dos Santos Fernandes71′
67′ Rafael Gustavo Meneghel Gava