Cuiabá EC - Fluminense Rio de Janeiro 2-2 (1-2). Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A

21 września na Arena Pantanal w Cuiabá odbył się pojedynek 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Cuiaba i Fluminense. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

R. Bobadilla 20'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Fluminense zajmował siódmą, natomiast drużyna Cuiaba - ósmą pozycję.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Fluminense.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Fluminense otworzyli wynik. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Luiz Henrique. Przy zdobyciu bramki pomógł Nonato.

Zespół Cuiaba ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie wynik na 0-2 podwyższył Raúl Bobadilla. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Danilo Barcelos. W 23. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Jonathan Cafú.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Cuiaba wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Uilliana Correię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Auremir. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Drugą połowę zespół Cuiaba rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucasa Ramona, Camila weszli João Lucas, Pepê.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nonata z Fluminense, a w 63. minucie Rafaela Eliasa z drużyny przeciwnej. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Juan Cazares wszedł za Nonata. W tej samej minucie trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lucca, a murawę opuścił Caio Paulista.

W 68. minucie Rafael Elias zastąpił Gustava. W 72. minucie w zespole Cuiaba doszło do zmiany. Yesus Cabrera wszedł za Rafaela Gavę.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 53 minuty, jednak zespół Cuiaba doprowadził do remisu. Gola strzelił Felipe Marques. Asystę przy bramce zanotował Yesus Cabrera.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku żółtą kartką został ukarany Lucca, piłkarz gości. Sześć minut później czerwoną kartkę obejrzał Marllon, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W doliczonej dziewiątej minucie meczu żółtą kartkę dostał Yesus Cabrera z Cuiaba.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
46′ Lucas Ramon Batista Silva
Samuel Xavier Brito
90′ Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
Marcílio Florêncio Mota Filho
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Luccas Claro dos Santos
Uendel Pereira Gonçalves
Danilo Carvalho Barcelos89′
46′ Auremir Evangelista dos Santos
Gustavo Nonato Santana48′ 68′
 23′ (k.) Jonathan Renato Barbosa
Yago Felipe da Costa Rocha
 76′ Felipe Marques da Silva
Matheus Martinelli Lima
46′ Camilo Reijers de Oliveira
Luiz Henrique André Rosa da Silva  5′ 77′
72′ Rafael Gustavo Meneghel Gava
Raúl Marcelo Bobadilla  20′ 78′
63′ 68′ Rafael Elias da Silva
Caio Fernando de Oliveira68′
João Carlos Heidemann
Muriel Gustavo Becker
Anderson Conceição Benedito
David Braz de Oliveira Filho
46′ João Lucas de Almeida Carvalho
Lucas Felipe Calegari
Alan Empereur
Luan de Freitas Molarinho Chagas
72′ 90′ Yesus Segundo Cabrera Ramírez
Marlon Rodrigues Xavier89′
Lucas Cardoso Moreira
Wellington Aparecido Martins
46′ Uillian Correia Granemann
Jhon Adolfo Arias Andrade77′
46′ João Pedro Vilardi Pinto
Lucca Borges De Brito68′ 90′
68′ Gustavo Henrique Alves Silva