Cuiabá EC - AC Goianiense 2-1 (1-0). Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A

22 lipca na Arena Pantanal w Cuiabá odbyło się starcie 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Cuiaba i Goianiense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cuiaba 2-1.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2021-07-22 00:00 | Stadion: Arena Pantanal | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
André Luis 48'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Pepê.

W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Willian Maranhão osłabiając tym samym zespół Goianiense. W 26. minucie Igor Cariús został zastąpiony przez Arthura Henriquego. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Uillian Correia z Cuiaba. Była to 45. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cuiaba.

Trener Cuiaba postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Osman, a murawę opuścił Felipe Marques. Na drugą połowę zespół Cuiaba wyszedł w zmienionym składzie, za Uilliana Correię wszedł Rafael Gava.

A kibice Goianiense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Baralhasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ronald. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Goianiense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie André Luis wyrównał wynik meczu.

W 53. minucie boisko opuścili zawodnicy Cuiaba: Elton, Guilherme Pato, a na ich miejsce weszli Jenison, Danilo Gomes.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cuiaba w 67. minucie spotkania, gdy Elton strzelił drugiego gola. Od 68. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz cztery drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Wanderson Santos Pereira
72′ 74′ Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Éder Ferreira Graminho90′
Uendel Pereira Gonçalves
Igor Aquino da Silva26′
45′ 46′ Uillian Correia Granemann
Marlon Rodrigues Freitas
53′ Danilo Gomes Magalhães
Ronald Pereira Martins46′
46′ Felipe Marques da Silva
Janderson Santos de Souza68′
 5′ João Pedro Vilardi Pinto
Willian Marlon Ferreira Moraes12′
53′ Jenison de Jesus Brito e Brito
Leonardo Siqueira de Paiva Bezera
74′ Anderson Conceição Benedito
Lucas da Cruz Oliveira
Lucas Camilo Hernández Perdomo
Arnaldo Manoel de Almeida86′
Auremir Evangelista dos Santos
Michel Custódio Gonçalves de Sousa
46′ Rafael Gustavo Meneghel Gava
Jonas Gabriel da Silva Nunes78′
46′ 90′ Osman de Menezes Venâncio Júnior
Lucas Gabriel Ribeiro Firmo77′
53′ 79′ Guilherme Nunes Rodrigues

53′  67′ 85′ Elton Rodrigues Brandao

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, natomiast w drugiej cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.