Criciuma EC - Fluminense Rio de Janeiro 2-1 (1-0). Copa do Brasil

28 lipca na Estádio Heriberto Hülse w Criciúmie odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Criciuma EC i Fluminense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Criciuma EC 2-1.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-07-28 00:15 | Stadion: Estádio Heriberto Hülse | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
A. Hernández 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Fluminense wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna Fluminense próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 27. minucie Arilson został zastąpiony przez Dudú.

W 29. minucie kartkę dostał Marcel z Criciuma EC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Criciuma EC w 40. minucie spotkania, gdy Hygor strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eduardo de Biasi.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Egídiowi, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Criciuma EC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Criciuma EC w 66. minucie spotkania, gdy Fellipe Mateus zdobył z karnego drugą bramkę. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Gustavo z zespołu gospodarzy. Była to 71. minuta meczu. W 71. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Abel Hernández.

Trener Fluminense postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Gabriela Teixeirę i na pole gry wprowadził napastnika Kayky'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedenastce Fluminense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Criciuma EC.

Criciuma EC
71′ Luiz Gustavo Almeida Pinto
Marcos Felipe de Freitas Monteiro
Jucimar José Teixeira
Samuel Xavier Brito
Rodrigo Fagundes de Freitas
Manoel Messias Silva Carvalho
29′ Marcel Philipe Afonso Genestra Scalese
Luccas Claro dos Santos
Hélder Silva Santos
Egídio de Araújo Pereira Júnior45′
Eduardo Jacinto de Biasi
Yago Felipe da Costa Rocha87′
27′ Arilson Carlos Alves Baptista
Luiz Henrique André Rosa da Silva67′
 66′ (k.) 90′ Fellipe Mateus de Sena Araujo
Gabriel Teixeira Aragão80′
Carlos Eduardo de Souza Vieira
Matheus Martinelli Lima
 40′ 82′ Hygor Cleber Garcia Silva
Anderson Luis de Carvalho68′
82′ Marcos Assis de Santana
Wellington Aparecido Martins
90′ Jessé Costa de Oliveira
Lucca Borges De Brito
27′ Luiz Eduardo Figueiredo
Paulo Henrique Chagas de Lima68′
Francinilson Santos Meireles
Matheus Martins Silva dos Santos67′
82′ Warley Armentano dos Santos
André Trindade da Costa Neto
Guilherme de Melo Silva
John Kennedy Batista de Souza87′
Paulo Henrique dos Santos Domingos
Kayky da Silva Chagas80′
82′ Gabriel Henrique Morais Cunha
Abel Mathías Hernández Platero68′  71′ (k.)

Przewaga zespołu Fluminense w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Fluminense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.