Criciuma EC - América FC (Minas Gerais) 2-2 (1-1) rzuty karne 3-2. Copa do Brasil

10 czerwca na Estádio Heriberto Hülse w Criciúmie odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Criciuma EC a America FC. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 0-0 rozegrano rzuty karne, po których awans wywalczyła jedenastka Criciuma EC wygrywając w nich 3-2.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-06-10 02:30 | Stadion: Estádio Heriberto Hülse | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Rodrigo Fagundes 72' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka America FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Criciuma EC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Criciuma EC w 29. minucie spotkania, gdy Eduardo de Biasi zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ademir.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Tuż po przerwie drużyna Criciuma EC ponownie objęła prowadzenie. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Marcel.

W 59. minucie kartkę otrzymał Uilliam Barros z Criciuma EC. W 63. minucie za Uilliama Barrosa wszedł PH. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Criciuma EC za Claudinha wszedł Moacir, a w drużynie America FC João Paulo zmienił Ramona.

W 72. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Criciuma EC Rodrigo Fagundes. W 75. minucie Hygor został zmieniony przez Gabriela Henriquego, co miało wzmocnić jedenastkę Criciuma EC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ribamara na Rodolfa.

W 78. minucie arbiter ukarał kartką Heldera, zawodnika Criciuma EC. Trener America FC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Gustavinha i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Carvalha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 83. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Criciuma EC: Dudú, Eduardo de Biasi, na ich miejsce weszli: Jessé, João Carlos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Diego Ferreiry, Brunona Nazárii zajęli: Geovane, Yan Sasse.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gustava z Criciuma EC, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Ramona z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Criciuma EC
85′ Luiz Gustavo Almeida Pinto
Matheus Fernando Cavichioli
63′ Claudio Coelho Salvático
Anderson de Jesus Santos
72′ (samob.) Rodrigo Fagundes de Freitas
Eduardo Gabriel dos Santos Bauermann
 50′ Marcel Philipe Afonso Genestra Scalese
Diego Ferreira Matheus90′
78′ Hélder Silva Santos
João Paulo Gomes da Costa63′
Arilson Carlos Alves Baptista
Adilson dos Anjos Oliveira
Carlos Eduardo de Souza Vieira
Alexandre Egea
83′ Luiz Eduardo Figueiredo
Gustavo César Mendonça Gravino82′
 29′ 83′ Eduardo Jacinto de Biasi
Ademir da Silva Santos Junior  42′
59′ 63′ Uilliam Barros Pereira
Bruno dos Santos Nazário90′
75′ Hygor Cleber Garcia Silva
Carlos Eduardo Santos Oliveira
63′ Moacir Costa da Silva
Felipe Azevedo dos Santos
83′ Jessé Costa de Oliveira
Rodolfo José da Silva Bardella82′
83′ João Carlos Barros Lopes
Kawê Ferreira Godoy Viana
63′ Paulo Henrique dos Santos Domingos
Yan Medeiros Sasse90′
75′ Gabriel Henrique Morais Cunha

Pedro Henrique Oliveira dos Santos

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Criciuma EC pokonał piłkarzy America FC 3-2.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Criciuma EC, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.