CR Vasco da Gama - Sao Paulo Futebol Clube 1-2 (0-1). Copa do Brasil

5 sierpnia na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Vasco da Gama a Sao Paulo FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-08-05 02:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Anderson Daronco
M. Benítez 50'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Bruno Gomes zastąpił Rômula.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tallesa, piłkarza Sao Paulo FC. W 34. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Léo Jabá osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Sao Paulo FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emiliano Rigoni. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Luis Orejuela.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

Na drugą połowę drużyna Vasco da Gama wyszła w zmienionym składzie, za Morata, Ernanda weszli Matías Galarza, Léo Matos. Także zespół Sao Paulo FC wyszedł w zmienionym składzie, za Tallesa wszedł William da Silva.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie wynik na 0-2 podwyższył Martín Benítez. Przy strzeleniu gola asystował Pablo.

Między 63. a 64. minutą, boisko opuścili piłkarze Sao Paulo FC: Emiliano Rigoni, João Miranda, William da Silva, na ich miejsce weszli: Vitor Bueno, Rodrigo Freitas, Liziero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Germána Cana, Juninha zajęli: Martín Sarrafiore, Cayo Tenório.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sao Paulo FC Liziero. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Sao Paulo FC doszło do zmiany. Rodrigo Nestor wszedł za Luana.

W 79. minucie arbiter wyrzucił z boiska Leandra Castána z Vasco da Gama. Drużynie Vasco da Gama zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sao Paulo FC.

Tiago Luis Volpi
46′ Ernando Rodrigues Lopes
Bruno Fabiano Alves
Matheus dos Santos Miranda
Leonardo Pinheiro da Conceição
79′ Leandro Castán da Silva
de Souza Filho Miranda63′
Jose Carlos Cracco Neto
Luis Manuel Orejuela García
64′ Alexandre de Almeida Silva Júnior
Talles Macedo Toledo Costa28′ 46′
46′ Andrew Erick Feitosa
Martín Nicolás Benítez  50′
34′ Leonardo Rodrigues Lima
Reinaldo Manoel da Silva
14′ Bruno Gomes da Silva Clevelário
Luan Vinicius da Silva Santos77′
Marcos Gabriel do Nascimento
Pablo Felipe Teixeira
64′ Germán Ezequiel Cano
Emiliano Ariel Rigoni  43′ 63′
Hedhe Halls Rocha da Silva
Lucas Estella Perri
46′ Leonardo de Matos Cruz
Igor Vinicius de Souza
Ulisses Wilson Jeronymo Rocha
Rodrigo dos Santos de Freitas63′
64′ Cayo Henrique Nascimento Ferreira
Welington Damascena Santos
14′ Rômulo Borges Monteiro
Rodrigo Nestor Bertalia77′
Gabriel Fortes Chaves
William Fernando da Silva46′ 63′
46′ Matías Galarza Fonda
Vitor Frezarin Bueno63′
Andrey Ramos do Nascimento
Gabriel Davi Gomes Sara
64′ Martín Nicolás Sarrafiore
Igor Matheus Liziero Pereira63′ 70′ (samob.)
Arthur de Oliveira Sales
Igor Silveira Gomes
Lucas Figueiredo dos Santos
Joao Rojas
Matheus Nunes Fagundes de Araújo
Juan Santos da Silva

Drużyna Sao Paulo FC była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał dwie czerwone kartki zawodnikom Vasco da Gama, a piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.