Coritiba Foot Ball Club - Santos Futebol Clube 1-2 (0-0). Liga - 21. kolejka

9 sierpnia na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbył się mecz 21. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Coritiby i Santos FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santos FC 2-1.

9 sierpnia  na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbył się mecz  21. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Coritiby  i Santos FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santos FC 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Santos FC wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 38. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Coritiby oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 45. minucie za Jesusa Trindadego wszedł Thonny Anderson. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Madson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos FC, strzelając gola w 47. minucie spotkania. Asystę zaliczył Thonny Anderson.

Jedenastka Coritiby wyrównała wynik meczu. W 57. minucie Leo Gamalho wyrównał wynik meczu.

W 58. minucie w zespole Coritiby doszło do zmiany. Jose Hugo wszedł za Alefa Mangę. Trener Santos FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Lucasa Barbosę i na pole gry wprowadził napastnika Angela Gabriela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Coritiby postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hernana Pereza wszedł Nathan Mendes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Coritiby nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Między 83. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santos FC: Carlos Sanchez, Vinicius Zanocelo, Marcos Leonardo, na ich miejsce weszli: Vinicius Balieiro, Bruno Oliveira, Bryan Angulo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leo Gamalha, Matheusa Alexandrego zajęli: Adrian Martinez, Natanael. W 85. minucie kartkę obejrzał Lucas Braga z Santos FC.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Santos FC przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Bryan Angulo.

Trzy minuty później kartkę dostał Alef Manga, piłkarz Coritiby. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Jedenastka Coritiby zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Coritiby w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Zespół Coritiby wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Santos FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.