Coritiba Foot Ball Club - Goiás EC 1-2 (0-2). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

W meczu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 7 stycznia, drużyna Coritiba FBC przegrała z Goias EC 1-2 (0-2). Starcie odbyło się na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-07 00:30 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Rafael Moura 30'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Coritiba FBC wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Coritiba FBC: Hugonowi Mourze w 5. i Jonathanowi Lemosowi w siódmej minucie.

Nagle to piłkarze Goias EC otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył Fábio Sanches.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goias EC w 30. minucie spotkania, gdy Rafael Moura zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po pół godzinie gry kartką został ukarany Rafinha, zawodnik gospodarzy. W 42. minucie Heron został zastąpiony przez Iaga. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Iago z Goias EC.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Coritiba FBC wyszedł w zmienionym składzie, za Nathana Ribeira wszedł Ricardo Oliveira.

Piłkarze Coritiba FBC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie wynik ustalił Robson Fernandes. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nathan Silva.

W 63. minucie w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Henrique Lordelo wszedł za Viniciusa. Na murawie, jak to często zdarzało się Goias EC w tym sezonie, pojawił się Daniel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Brena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w jedenastce Goias EC doszło do zmiany. Índio wszedł za Douglasa Baggia.

W 70. minucie kartkę dostał Henrique Lordelo, piłkarz Goias EC. Po chwili trener Coritiba FBC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Martín Sarrafiore, a murawę opuścił Nathan Silva. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rhodolfę z Coritiba FBC, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Daniela z drużyny przeciwnej.

Zespołowi Coritiba FBC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Goias EC.

Tadeu Antonio Ferreira
46′ Nathan Otávio Ribeiro
Shaylon Kallyson Cardozo
87′ Luiz Rhodolfo Dini Gaioto
David de Duarte Macedo
José Sabino Chagas Monteiro
Heron Crespo da Silva42′
7′ Jonathan Francisco Lemos
Jefferson Junio Antônio da Silva
89′ Maílton dos Santos de Sá
Fábio Pizarro Sanches  21′
77′ Nathanael Ananias da Silva
Breno Washington Rodrigues da Silva69′
5′ Hugo Moura Arruda da Silva
Douglas Baggio de Oliveira Costa69′
32′ 82′ Rafael da Silva Francisco
Alejandro Ariel Cabral
 59′ 89′ Robson dos Santos Fernandes
Sandro Diego de Moraes Bueno
77′ Martín Nicolás Sarrafiore
Miguel Ferreira Damasceno
Henrique Vermudt
Eduardo Figueiredo da Cruz69′
82′ Ezequiel Osvaldo Cerutti

46′ Ricardo de Oliveira

89′ Pablo Thiago Ferreira Thomaz

89′ Nathan Uiliam Fogaça

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Coritiba FBC. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Goias EC wymienił czterech zawodników.