Coritiba Foot Ball Club - Fortaleza Esporte Clube 2-1 (1-0). Liga - 15. kolejka

3 lipca na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbył się mecz 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Coritiby i Fortaleza-CE. Starcie zakończyło się zwycięstwem Coritiby 2-1.

3 lipca  na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbył się mecz  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Coritiby  i Fortaleza-CE. Starcie zakończyło się zwycięstwem Coritiby 2-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Fortaleza-CE wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Coritiby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie bramkę zdobył Leo Gamalho. Asystę przy bramce zanotował Alef Manga.

W 31. minucie Warley zastąpił Thonny'ego Andersona. Między 33. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Coritiby i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Coritiby.

Trener Coritiby postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Thonny'ego Andersona wszedł Nathan Mendes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Coritiby utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Coritiby udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Fabricio Daniel został zmieniony przez Bernarda Lemesa, co miało wzmocnić zespół Coritiby. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moisesa na Silvia Romera w 79. minucie oraz Titiego na Lucasa Crispima w tej samej minucie.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Juninho Capixaba, piłkarz Fortaleza-CE. W 84. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nathan Mendes osłabiając tym samym drużynę Coritiby.

Wysiłki podejmowane przez zespół Fortaleza-CE w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Habraao.

W 88. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Titiemu z Fortaleza-CE.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił Jose Hugo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Przewaga drużyny Fortaleza-CE w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Coritiby w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna Coritiby wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Fortaleza-CE wymienił pięciu zawodników.