Coritiba Foot Ball Club - Flamengo Río de Janeiro 0-1 (0-1). Copa do Brasil

11 czerwca na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie odbyło się starcie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Coritiba FBC i Flamengo Río de Janeiro. Mecz zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 1-0.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-06-11 00:00 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Savio Pereira Sampaio
Coritiba Foot Ball Club
Flamengo Río de Janeiro
0
1
Rodrigo Muniz 16'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Rodrigo Muniz dla zespołu Flamengo Río de Janeiro. Bramka padła w tej samej minucie.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Matheuzinho z Flamengo Río de Janeiro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

Na drugą połowę zespół Coritiba FBC wyszedł w zmienionym składzie, za Robinha, Léo Gamalha, Matheusa Salesa weszli Waguininho, Dalberto, Tailson. Także w zespole Flamengo Río de Janeiro w czasie przerwy zaszły zmiany, za Matheuzinha wszedł Rodinei. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nathana Ribeira z Coritiba FBC, a w 63. minucie Évertona Ribeira z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Éverton Ribeiro został zastąpiony przez Michaela. Trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rafinhę i na pole gry wprowadził napastnika Valdeciego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 82. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Coritiba FBC i jedną drużynie przeciwnej.

W 86. minucie w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Hugo Moura wszedł za João Gomesa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nathan Ribeiro z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 58. minucie. W doliczonej trzeciej minucie meczu w zespole Coritiba FBC doszło do zmiany. Wellington Carvalho wszedł za Valdeciego.

Diego Alves
90′ Luciano Castán da Silva
Filipe Luis
82′ Romário Guilherme dos Santos
Matheus França Silva40′ 46′
Igor Inocêncio de Oliveira
Gustavo Henrique Vernes
58′ 90′ Nathan Otávio Ribeiro
Éverton Augusto de Barros Ribeiro63′ 76′
76′ Rafael da Silva Francisco
Ribas da Cunha Diego
Willian Roberto de Farias
João Victor Gomes da Silva86′
84′ Valdemir de Oliveira Soares
Willian Souza Arão da Silva
46′ Matheus de Sales Cabral
Victor Vinicius Coelho Santos90′
46′ Róbson Michael Signorini
Rodrigo Muniz Carvalho  16′
46′ Leonardo Gamalho de Souza
Bruno Henrique Pinto
Marco Antônio Amorim de Oliveira
Gabriel Batista de Souza
Diego Santos Monteiro
Hugo de Souza Nogueira
90′ Wellington Carvalho dos Santos
Renê Rodrigues Martins
46′ Dalberto Luan Belo
Bruno Viana Willemen da Silva
46′ Wagner da Silva Souza
Yuri de Oliveira
76′ 90′ Valdeci Moreira da Silva
Hugo Moura Arruda da Silva86′
46′ Tailson Pinto Gonçalves
Ryan Luka Cordeiro de Souza

Michael Richard Delgado de Oliveira76′

Thiago Fernandes Rodrigues

Drużyna Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Coritiba FBC, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Zespół Coritiba FBC w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.