Coritiba Foot Ball Club - Clube Atletico Mineiro 0-1 (0-0). Liga - 22. kolejka

14 sierpnia na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbył się mecz 22. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Coritiby i Atletico Mineiro-MG. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico Mineiro-MG 1-0.

14 sierpnia  na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbył się mecz  22. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Coritiby  i Atletico Mineiro-MG. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico Mineiro-MG 1-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Atletico Mineiro-MG wygrał aż dziewięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matheusowi Alexandremu z Coritiby. Była to 26. minuta meczu.

W 45. minucie Matheus Alexandre został zastąpiony przez Natanaela. W tej samej minucie w zespole Atletico Mineiro-MG doszło do zmiany. Pedrinho wszedł za Jaira. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 56. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Coritiby: Gabriel Boschilia, Fabricio Daniel, Jose Hugo, Leo Gamalho, na ich miejsce weszli: Regis, Adrian Martinez, Guilherme Biro, Jesus Trindade. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hulka, Matiasa Zaracha, Cristiana Pavona, Kena zajęli: Alan Kardec, Nacho Fernandez, Ademir, Rubens. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Coritiba: Willianowi Fariasowi w 67. i Lucianowi Castanowi w 90. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico Mineiro-MG w końcu przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Alan Kardec.

Jedenastka Atletico Mineiro-MG zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Atletico Mineiro-MG żadną kartką, natomiast zawodnikom Coritiby pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.