Coritiba Foot Ball Club - Ceará SC 0-2 (0-0). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

W spotkaniu 37. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 20 lutego, zespół Coritiba FBC przegrał z Cearą S.C. 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-20 22:30 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Coritiba Foot Ball Club
Ceará SC
0
2
Felipe Vizeu 51'
Saulo Mineiro 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Ceary S.C. wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Coritiba FBC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Nathanowi Silvie z Coritiba FBC. Była to 44. minuta starcia.

Drugą połowę jedenastka Coritiba FBC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sabina wszedł Henrique Vermudt.

Dopiero w drugiej połowie Felipe Vizeu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., zdobywając bramkę w 51. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Leonardo Chú.

Kibice Coritiba FBC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ricarda Oliveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Osman. W 57. minucie Nathan Silva został zmieniony przez Hugona Mourę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ceary S.C. doszło do zmiany. Willian Oliveira wszedł za Limę.

W tej samej minucie trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Saulo Mineiro, a murawę opuścił Felipe Vizeu. Saulo Mineiro spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Drużyna Coritiba FBC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie wynik na 0-2 podwyższył Saulo Mineiro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Pedro.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Kelvyn, Wescley, a na ich miejsce weszli Bruno Pacheco, Pedro. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

William Klaus
46′ José Sabino Chagas Monteiro
Tiago Pagnussat
73′ Guilherme da Trindade Dubas
Bruno de Jesus Pacheco84′
Matheus Bueno Batista
Pedro Henrique Naressi Machado84′
73′ Mattheus Andrade Gama de Oliveira
Vinícius Moreira de Lima65′
44′ 57′ Nathanael Ananias da Silva
Leonardo Alves Chú Franco73′
Robson dos Santos Fernandes
Charles Rigon Matos
56′ Osman de Menezes Venâncio Júnior
Marcos Ytalo Benicio da Silva
73′ Luiz Henrique Augustin Schlocobier
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
73′ Cristiano Robert do Amaral
Geovane da Silva de Souza
Yan Medeiros Sasse
Wescley Gomes dos Santos84′
57′ Hugo Moura Arruda da Silva
Willian Oliveira dos Santos65′
Martín Nicolás Sarrafiore
Kelvyn Ramos da Fonseca84′
46′ Henrique Vermudt
Cleber Bomfim de Jesus
56′ Ricardo de Oliveira
Rick Jhonatan Lima Morais73′
Pablo Thiago Ferreira Thomaz
Saulo Rodrigues da Silva65′  74′
Brayan Damián Lucumí Lucumí
Francisco Vítor Silva Costa

Przewaga jedenastki Coritiba FBC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Coritiba FBC pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.