Coritiba Foot Ball Club - America Futebol Clube (America Mineiro) 1-0 (1-0). Liga - 6. kolejka

15 maja na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbyło się starcie 6. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Coritiby i Ameriki Mineiro-MG. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coritiby 1-0.

15 maja  na Estadio Major Antonio Couto Pereira odbyło się starcie  6. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Coritiby  i Ameriki Mineiro-MG. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coritiby 1-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Coritiby wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ameriki Mineiro-MG i jedną drużynie przeciwnej.

W 39. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Iago Maidana osłabiając zespół Ameriki Mineiro-MG. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 19. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Andrey dla zespołu Coritiby. Bramka padła w tej samej minucie. W tej samej minucie za Juana Ramireza wszedł Arthur.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Coritiby.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom America Mineiro-MG: Arthurowi w 55. i Rodriguinhowi w 68. minucie. Między 62. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Coritiby: Regis, Jose Hugo, Alef Manga, Matheus Alexandre, Leo Gamalho, na ich miejsce weszli: Robinho, Fabricio de Souza, Warley, Neilton, Clayton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aloisia, Pedrinha, Patrica, Rodriguinha zajęli: Henrique Almeida, Kawe, Raul Caceres, Juninho Valoura.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół Coritiby był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Ameriki Mineiro-MG zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Ameriki Mineiro-MG, natomiast piłkarzom Coritiby pokazał jedną żółtą.