Coritiba FBC - Fluminense 3-3 (2-0). Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A

21 stycznia na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie odbyło się spotkanie 31. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Coritiba FBC i Fluminense. Pojedynek zakończył się remisem 3-3.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-21 00:30 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Caio Paulista 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Coritiba FBC znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Fluminense zajmując siódme miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Coritiba FBC wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Coritiba FBC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Luizinho. W zdobyciu bramki pomógł Hugo Moura.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Coritiba FBC, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Natanael. Bramka padła po podaniu Hugona Moury.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Coritiba FBC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matheusa Buena wszedł Matheus Galdezani. Także zespół Fluminense wyszedł w zmienionym składzie, za Luiza Henriquego wszedł John Kennedy. W 54. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Fredowi, zawodnikowi Fluminense.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie kontaktową bramkę dla piłkarzy gości zdobył John Kennedy.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yaga Felipe'a z Fluminense, a w 70. minucie Neiltona z drużyny przeciwnej.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Fred. Asystę przy golu zaliczył Egídio.

W 73. minucie Lucca zastąpił Wellingtona Silvę.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Coritiba FBC przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie Robson Fernandes dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Neilton.

W 81. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Matheusowi z Fluminense. W tej samej minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Nenê wszedł za Yaga Felipe'a. Trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Felippe Cardosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fred. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Chwilę później trener Coritiba FBC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Martín Sarrafiore, a murawę opuścił Neilton. W tej samej minucie Hugo Moura został zmieniony przez Ricarda Oliveirę, co miało wzmocnić zespół Coritiba FBC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michela Araúję na Caia Paulistę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Calegari, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę wyrównującą zdobył Caio Paulista. Bramka padła po podaniu Wellingtona Silvy.

Cztery minuty później czerwone kartki dostali: Robson Fernandes z Coritiba FBC i Caio Paulista z Fluminense. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
 33′ Natanael Moreira Milouski
Matheus Martinelli Lima81′
 3′ Luiz Henrique Augustin Schlocobier
Luiz Henrique André Rosa da Silva46′
70′ 82′ Neilton Meira Mestzk
Lucca Borges De Brito73′
82′ Hugo Moura Arruda da Silva
Yago Felipe da Costa Rocha64′ 81′
46′ Matheus Bueno Batista
Michel Daryl Araújo Villar85′
 76′ 90′ Robson dos Santos Fernandes
Anderson Luis de Carvalho81′
46′ Matheus Galdezani
Caio Fernando de Oliveira85′  90′ 90′
82′ Martín Nicolás Sarrafiore
Yuri Oliveira Lima
82′ Ricardo de Oliveira