Corinthians - Vasco da Gama 0-0. Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

W spotkaniu 37. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 21 lutego, drużyna Corinthians zremisowała z Vasco da Gama 0-0. Starcie odbyło się na Neo Química Arena w São Paulo.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-21 20:00 | Stadion: Neo Química Arena | Arbiter: Anderson Daronco
Corinthians Sao Paulo
CR Vasco da Gama
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Corinthians wygrała aż 15 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Już w pierwszych minutach zespół Corinthians próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 31. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fágnerowi i Tallesowi Magnowi.

Chwilę później trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 35. minucie na plac gry wszedł Gabriel Pereira, a murawę opuścił Gustavo Mosquito. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Corinthians rozpoczął w zmienionym składzie, za Fágnera, Angela Araosa weszli Míchel, Juan Cazares. W 59. minucie Léo Natel został zastąpiony przez Jô.

Po godzinie gry w drużynie Vasco da Gama doszło do zmiany. Ygor Catatau wszedł za Tallesa Magna. Kibice Vasco da Gama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juninha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Andrey. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marcos Júnior z Vasco da Gama. Była to 86. minuta pojedynku.

Fernando Miguel Kaufmann
31′ 46′ Conserva Lemos Fagner
Andrey Ramos do Nascimento60′
35′ Gustavo Henric da Silva
Glaybson Yago Souza Lisboa65′
74′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Talles Magno Bacelar Martins31′ 60′
Ramiro Moschen Benetti
Carlos Vinícius Santos de Jesus79′
46′ Angelo Giovanni Araos Llanos
Bruno Gomes da Silva Clevelário
59′ Leonardo Natel Vieira
Vivaldo Borges dos Santos Neto
46′ Míchel Macedo Rocha Machado
Ulisses Wilson Jeronymo Rocha
Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Cayo Henrique Nascimento Ferreira
46′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior79′ 86′
Guilherme de Aguiar Camacho
Alexandre de Almeida Silva Júnior60′
74′ Rómulo Otero Vásquez
Gabriel Fortes Chaves65′
35′ Gabriel Pereira dos Santos
Ygor de Oliveira Ferreira60′
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Leonardo Roque Gil
59′ . Jo
Tiago Rodrigues dos Reis79′

Przewaga drużyny Corinthians w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Vasco da Gama pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.