Corinthians Sao Paulo - SC do Recife 3-0 (1-0). Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A

W starciu 31. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 stycznia, jedenastka Corinthians zwyciężyła ze Sport Recife 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Neo Química Arena w São Paulo.

Jô 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Corinthians wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz trzy remisy.

Taktyka trenera jedenastki Sport Recife już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Sport Recife. Trzeba było trochę poczekać, aby Gustavo Mosquito wywołał eksplozję radości wśród kibiców Corinthians, strzelając gola w 34. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Juan Cazares.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Corinthians.

Trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bruninha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Ronaldo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Mateus Vital.

W 74. minucie Gustavo Mosquito został zastąpiony przez Léo Natela. W tej samej minucie trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Xavier, a murawę opuścił Ramiro. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Sport Recife: Gustavo, Mikael, a na ich miejsce weszli Marcão, Dalberto.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Corinthians w 80. minucie spotkania, gdy Jô strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 81. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Corinthians: Mateus Vital, Jemerson, Camacho, na ich miejsce weszli: Everaldo, Marllon, Víctor Cantillo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raula Praty, Betinha zajęli: Ewerton, Ricardinho. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Léo Natel z Corinthians. Była to 87. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Iago Justen Maidana Martins
85′ . Jemerson
Adryelson Shawann Lima Silva
Fábio Santos Romeu
Raul Prata88′
74′ Ramiro Moschen Benetti
Roberto Pimenta Vinagre Filho88′
 34′ 74′ Gustavo Henric da Silva
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva46′
 47′ 81′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Sander Henrique Bortolotto
85′ Guilherme de Aguiar Camacho
Marcos Antônio Almeida Silva78′
Juan Ramón Cazares Sevillano
Thiago Neves Augusto
 80′ . Jo
Dalberto Luan Belo78′
Walter Leandro Capeloza Artune
Mailson Tenorio dos Santos
85′ Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
Ewerton Diógenes Da Silva88′
85′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Bruno Roberto Pereira da Silva46′
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Ricardo Ribeiro de Lima88′
Gabriel Pereira dos Santos
Márcio Rodrigues Araújo
74′ João Vitor Xavier de Almeida
Gustavo Silva de Oliveira78′
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Mikael Filipe Viana de Sousa78′
74′ 87′ Leonardo Natel Vieira

81′ Everaldo Silva do Nascimento

Jedenastka Corinthians była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Corinthians pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.