Corinthians - Sao Paulo FC 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 25. kolejka Serie A

W spotkaniu 25. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 grudnia, zespół Corinthians zwyciężył z Sao Paulo FC 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Neo Química Arena w São Paulo.

R. Otero 25'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka Corinthians wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz 17 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Sao Paulo FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola meczu strzelił Rómulo Otero dla zespołu Corinthians. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Víctor Cantillo.

Kibice Corinthians nie mogli już doczekać się wprowadzenia Camachę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Víctor Cantillo. Niedługo później trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 44. minucie na plac gry wszedł Pablo, a murawę opuścił Luciano. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Corinthians.

Drugą połowę zespół Sao Paulo FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Juanfrana, Brunona Alvesa weszli Igor Vinicius, Tchê Tchê. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Daniemu Alvesowi z drużyny gości. Była to 52. minuta starcia.

W 63. minucie Léo Natel został zastąpiony przez Gustava Mosquita. Między 79. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Corinthians: Juan Cazares, Rómulo Otero, Ramiro, na ich miejsce weszli: Luan, Lucas Piton, Mateus Vital. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brennera, Igora Gomesa zajęli: Hernanes, Vitor Bueno. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luan Vinicius da Silva Santos
79′ Ramiro Moschen Benetti
Gabriel Davi Gomes Sara
 25′ 80′ Rómulo Otero Vásquez
Daniel Alves52′
41′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Igor Silveira Gomes79′
79′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Luciano da Rocha Neves44′
63′ Leonardo Natel Vieira
Diego Henrique Costa Barbosa
80′ Lucas Piton Crivellaro
Igor Vinicius de Souza46′
Míchel Macedo Rocha Machado
Leonardo Pinheiro da Conceição
79′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Rodrigo Nestor Bertalia
41′ Guilherme de Aguiar Camacho
Jonas Gabriel da Silva Nunes
79′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Pablo Felipe Teixeira44′
63′ Gustavo Henric da Silva
Santiago Tréllez Viveros

Przewaga jedenastki Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Corinthians żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.