Corinthians Sao Paulo - Ceará SC 2-1 (2-1). Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

W pojedynku 34. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 4 lutego, zespół Corinthians wygrał z Cearą S.C. 2-1 (2-1). Mecz odbył się na Neo Química Arena w São Paulo.

Fabinho 15'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ceary S.C. w 15. minucie spotkania, gdy Fabinho zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Vinícius Goes.

Piłkarze Corinthians odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie Fábio Santos wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Niedługo później Léo Natel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Corinthians, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Gustavo Mosquito.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Ceary S.C. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kelvyna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alyson. W 52. minucie Luiz Otávio został zmieniony przez Eduarda Brocka.

W tej samej minucie w zespole Ceary S.C. doszło do zmiany. Saulo Mineiro wszedł za Leonarda Chú. Po chwili trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Mateus Vital, a murawę opuścił Angelo Araos. Między 64. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Corinthians: Léo Natel, Gabriel, Gustavo Mosquito, Víctor Cantillo, na ich miejsce weszli: Jô, Xavier, Ramiro, Camacho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Clebera, Fernanda Sobrala zajęli: Wescley, Felipe Vizeu.

Luiz Otávio Anacleto Leandro52′
 21′ (k.) Fábio Santos Romeu
Alyson Vinicius Almeida Neves46′
81′ Gabriel Girotto Franco
Fábio Gonçalves  15′
81′ Gustavo Henric da Silva
Vinícius Moreira de Lima
Rómulo Otero Vásquez
Leonardo Alves Chú Franco52′
81′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Fernando Pereira do Nascimento75′
60′ Angelo Giovanni Araos Llanos
Vinícius Goes Barbosa de Souza
 28′ 71′ Leonardo Natel Vieira
Eduardo Schroeder Brock52′
60′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Wescley Gomes dos Santos64′
81′ Guilherme de Aguiar Camacho
Pedro Henrique Naressi Machado
Roni Medeiros de Moura
Willian Oliveira dos Santos
81′ Ramiro Moschen Benetti
Kelvyn Ramos da Fonseca46′
Gabriel Pereira dos Santos
Charles Rigon Matos
81′ João Vitor Xavier de Almeida
Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo75′
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Rick Jhonatan Lima Morais
71′ . Jo
Saulo Rodrigues da Silva52′

Przewaga jedenastki Ceary S.C. w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.