Corinthians - Palmeiras 2-1 (1-1). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

26 września na Neo Química Arena w São Paulo odbył się mecz 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Palmeiras. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Corinthians 2-1.

Gabriel Menino 45'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się szósty i drugi zespół Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań jedenastka Palmeiras wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Corinthians w 20. minucie spotkania, gdy Roger Guedes zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Giuliano.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patricka de Paulę z Palmeiras, a w 34. minucie Fágnera z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Palmeiras odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu Gabriel Menino wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Zé Rafael, a murawę opuścił Patrick de Paula. W 60. minucie Dudu został zastąpiony przez Williana.

Trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Gabriela Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Mosquita, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Roger Guedes z Corinthians. Przy zdobyciu bramki pomógł Vitinho.

W 87. minucie Renan został zmieniony przez Jorge, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giuliana na Xaviera. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Weverton Pereira da Silva
34′ Conserva Lemos Fagner
Renan Victor da Silva87′
89′ Giuliano Victor de Paula
Danilo dos Santos de Oliveira
73′ Renato Soares de Oliveira Augusto
Eduardo Pereira Rodrigues60′
79′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Wesley Ribeiro Silva68′
72′ Gabriel Pereira dos Santos
Patrick de Paula Carreiro32′ 46′
 20′, 84′ Roger Krug Guedes
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
78′ . Willian
Matheus Fernandes Siqueira
79′ Victor Gabriel Moura de Oliveira
Felipe Melo de Carvalho
73′ Eduardo Santos Queiroz
José Rafael Vivian46′
Marcos Vinícius Sousa Natividade
Ronielson da Silva Barbosa
89′ João Vitor Xavier de Almeida
Brum Deyverson60′
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Gabriel Veron Fonseca de Souza68′
72′ Gustavo Henric da Silva
Willian Gomes de Siqueira60′
78′ . Jo
Breno Henrique Vasconcelos Lopes

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.