Corinthians - Fluminense 5-0 (1-0). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

W starciu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 14 stycznia, zespół Corinthians wysoko wygrał z Fluminense 5-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Neo Química Arena w São Paulo.

Luan 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Fluminense wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Corinthians w 25. minucie spotkania, gdy Jô zdobył pierwszą bramkę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Húdsonowi i Fredowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Corinthians.

W 46. minucie kartkę dostał Víctor Cantillo, zawodnik gospodarzy. Na drugą połowę jedenastka Fluminense wyszła w zmienionym składzie, za Húdsona wszedł Lucca.

Drugą połowę zespół Fluminense rozpoczął w zmienionym składzie, za Michela Araúję wszedł Nenê.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Corinthians, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Cazares. Przy zdobyciu bramki pomógł Gustavo Mosquito.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 62. minucie wynik na 3-0 podwyższył Fágner. Asystę zanotował Víctor Cantillo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Corinthians w 67. minucie spotkania, gdy Mateus Vital zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Gabriel.

W 70. minucie Fred został zastąpiony przez Matheusa. Trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caia Paulistę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Wellington Silva. W tej samej minucie trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Léo Natel, a murawę opuścił Mateus Vital.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Luan. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Camachy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
 62′ Conserva Lemos Fagner
Danilo Carvalho Barcelos
46′ 70′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Yago Felipe da Costa Rocha
70′ Gustavo Henric da Silva
Húdson Rodrigues dos Santos45′ 46′
 67′ 70′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Yuri Oliveira Lima
Gabriel Girotto Franco
Michel Daryl Araújo Villar46′
 56′ 81′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Fred45′ 70′
 25′ 81′ . Jo
Anderson Luis de Carvalho46′
70′ Guilherme de Aguiar Camacho
Caio Fernando de Oliveira70′
70′ Gabriel Pereira dos Santos
Matheus Martinelli Lima70′
João Vitor Xavier de Almeida
Mateus Nascimento
81′  90′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Miguel Silveira dos Santos
70′ Leonardo Natel Vieira
Lucca Borges De Brito46′
81′ Everaldo Silva do Nascimento
Fernando José Pacheco Rivas

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Corinthians w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.