Corinthians - Fluminense 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

14 października na Neo Química Arena w São Paulo odbył się mecz 26. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Fluminense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 1-0.

Gabriel Pereira 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół Fluminense wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Willian został zmieniony przez Gustava Mosquita.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danila Barcelosa z Fluminense, a w 31. minucie Fágnera z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł John Kennedy, a murawę opuścił Raúl Bobadilla. W tej samej minucie w jedenastce Fluminense doszło do zmiany. Jhon Arias wszedł za Luiza Henriquego.

Jedyną bramkę meczu zdobył Gabriel Pereira dla zespołu Corinthians. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gustavo Mosquito.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Juan Cazares, Martinelli, a na ich miejsce weszli Yago Felipe, Nonato. Chwilę później trener Corinthians postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Víctora Cantilla. Na boisko wszedł Gabriel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie Caio Paulista został zmieniony przez Abla Hernándeza, co miało wzmocnić drużynę Fluminense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renata Augusta na Vitinha oraz Gabriela Pereirę na Adsona.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
31′ Conserva Lemos Fagner
Gustavo Nonato Santana77′
 69′ 84′ Gabriel Pereira dos Santos
Yago Felipe da Costa Rocha77′
84′ Renato Soares de Oliveira Augusto
André Trindade da Costa Neto
9′ . Willian
Caio Fernando de Oliveira83′
79′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Manoel Messias Silva Carvalho
84′ Adson Ferreira Soares
Wellington Aparecido Martins
79′ Gabriel Girotto Franco
Gustavo Apis Pascoal de Farias
Gustavo Mantuan
Jhon Adolfo Arias Andrade68′
84′ Victor Gabriel Moura de Oliveira
John Kennedy Batista de Souza68′
9′ Gustavo Henric da Silva
Abel Mathías Hernández Platero83′

Zespół Fluminense zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Corinthians dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.