Corinthians - Flamengo Río de Janeiro 1-3 (0-3). Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A

1 sierpnia na Neo Química Arena w São Paulo odbył się mecz 14. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Flamengo Río de Janeiro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 3-1.

Bruno Henrique 44'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Éverton Ribeiro.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Flamengo Río de Janeiro, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie celnym strzałem popisał się Gustavo Henrique. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Giorgian De Arrascaeta.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Roni z jedenastki gospodarzy. Była to 41. minuta pojedynku.

Prawie natychmiast Bruno Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Asystę zanotował Gabriel Barbosa.

Drugą połowę zespół Corinthians rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela wszedł Vitinho. Trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Xavier, a murawę opuścił Roni.

W 56. minucie Víctor Cantillo został zastąpiony przez Angela Araosa. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Giorgianowi De Arrascaecie, zawodnikowi Flamengo Río de Janeiro. Między 70. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Giorgian De Arrascaeta, Bruno Henrique, Éverton Ribeiro, Mauricio Isla, Gustavo Henrique, na ich miejsce weszli: Michael, Vitinho, Pedro, Matheuzinho, Bruno Viana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adsona, Gustava Mosquita zajęli: Marquinhos, Mateus Vital.

Piłkarze Corinthians w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie gola pocieszenia strzelił Vitinho.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Filipe Luis
46′ Gabriel Girotto Franco
Willian Souza Arão da Silva
86′ Gustavo Henric da Silva
Éverton Augusto de Barros Ribeiro  7′ 74′
70′ Adson Ferreira Soares
Bruno Henrique Pinto  44′ 74′
41′ 46′ Roni Medeiros de Moura
Ribas da Cunha Diego
56′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Rodinei Marcelo de Almeida
56′ Angelo Giovanni Araos Llanos
Matheus França Silva81′
Felipe Augusto da Silva
Ramon Ramos Lima
86′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Bruno Viana Willemen da Silva82′
46′  89′ Victor Gabriel Moura de Oliveira
João Victor Gomes da Silva
Eduardo Santos Queiroz
Thiago Maia Alencar
70′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Pedro Guilherme Abreu dos Santos74′
46′ João Vitor Xavier de Almeida
Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Victor Vinicius Coelho Santos74′
Leonardo Natel Vieira
Michael Richard Delgado de Oliveira74′

Jedenastka Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.