Corinthians - Atletico Paranaense 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

28 listopada na Neo Química Arena w São Paulo odbył się pojedynek 36. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Atletico Paranaense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 1-0. Na stadionie zasiadło 37 309 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-11-28 20:00 | Stadion: Neo Química Arena | Widzów: 37309 | Arbiter: Paulo Cesar Zanovelli
Corinthians Sao Paulo
CA Paranaense Kurytyba
1
0
Fábio Santos 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 starć drużyna Corinthians wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

Zespół Atletico Paranaense od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Corinthians rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Pereirę wszedł Willian. Między 49. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Atletico Paranaense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Miguel Terans, a murawę opuścił Léo Cittadini.

Jedyną bramkę meczu dla Corinthians zdobył z rzutu karnego Fábio Santos w 65. minucie. W 75. minucie za Abnera wszedł Bissoli.

W 80. minucie arbiter pokazał kartkę João Victorowi z Corinthians. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Corinthians doszło do zmiany. Gustavo Mosquito wszedł za Jô. Trener Corinthians wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Xaviera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Gabriel.

Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie starcia w jedenastce Corinthians doszło do zmiany. Roni wszedł za Du Queiroza.

Aderbar Melo dos Santos Neto
89′ Conserva Lemos Fagner
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
80′ João Victor da Silva Marcelino
Nicolás Hernández Rodríguez75′
83′ Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Thiago Heleno Henrique Ferreira62′
 65′ (k.) 90′ Fábio Santos Romeu
Marcio Almeida de Oliveira
90′ Eduardo Santos Queiroz
Leonardo Cittadini64′
Renato Soares de Oliveira Augusto
Erick Luis Conrado Carvalho81′
52′ 82′ Gabriel Girotto Franco
Abner Vinicius da Silva Santos75′
46′ Gabriel Pereira dos Santos
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
82′ . Jo
Khellven Douglas Silva Oliveira
90′ Roni Medeiros de Moura
Nicolas Vichiatto da Silva75′
Victor Gabriel Moura de Oliveira
Jader Barbosa da Silva Gentil81′
82′ João Vitor Xavier de Almeida
Fernando Canesin Matos80′
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Miguel David Terans Pérez64′ 90′
82′ Gustavo Henric da Silva
Guilherme Bissoli Campos75′
46′ . Willian
Carlos Eduardo Ferreira de Souza

Drużyna Corinthians była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Corinthians otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Corinthians w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.